Bałtów

Aktywny wypoczynek integruje

Aktywne spędzanie wolnego czasu przyczynia się do wzmocnienia relacji między rodzicami i dziećmi. Jedną z form rozrywki, która angażuje wszystkich członków rodziny, jest questing – turystyka XXI w.

Questing bliżej natury

91% Polaków organizuje swój urlop samodzielnie, a jedynie co dziesiąta osoba odpoczywa w ramach wyjazdu zorganizowanego ? wynika z badań “Turyści a natura 2000”. Co więcej blisko 63% osób wybiera miejsce ze względu na piękną przyrodę oraz walory przyrodnicze, a prawie połowa kieruje się ciszą i spokojem okolicy. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni szukają ciekawej rozrywki, którą może im zaoferować dane miejsce. W ten trend wpisuje się podróżowanie z questingiem, który idealnie sprawdza się na terenach “Natura 2000”.

Questing – gra na jesienne dni

Złota jesień to idealny moment na poznawanie w nietypowy sposób Polski. Właśnie ta pora roku jest doskonałym tłem na poszukiwanie skarbów. Dzięki questingowi można odkryć miejsca na nowo – bez względu na to, czy jest się podróżnikiem “samotnikiem”, czy też poszukiwaczem wrażeń dla całej rodziny. Na turystów, którzy odwiedzą, między innymi gminy Bałtów, Lipsko, Ostrowiec Świętokrzyski, czeka ponad dwadzieścia questów o tematyce przyrodniczej, kulturalnej i historycznej.

Rozwój turystyki lokalnej możliwy dzięki questingowi

Od września ruszył największy projekt questingowy w Polsce. W ramach niego powstanie czterdzieści osiem nowych tras, które uzupełnią dotychczasową ofertę regionów, wchodzących w skład “Questingowego projektu współpracy”. Projekt realizuje pięć Lokalnych Grup Działania, a koordynatorem jest LGD Krzemienny Krąg z Bałtowa.

Ludowy horror w Bałtowie

Odbyły się próbne przejścia pierwszego w województwie świętokrzyskim nocnego questu. – Chwilami naprawdę było strasznie – mówią uczestnicy. A organizatorzy ze stowarzyszenia JuniorBałt zapowiadają, że już wkrótce na trasę mrożącą krew w żyłach ruszyć będą mogli pierwsi turyści.

Storytelling połączył pokolenia w Bałtowie

Już niedługo turyści odwiedzający Bałtów i okolice będą mogli usłyszeć lokalne legendy, baśnie i przypowieści z ust profesjonalnych, miejscowych opowiadaczy. Chętni do wykonywania tej profesji doskonalili swoje umiejętności podczas specjalnych warsztatów. Szkolenie pozwoliło poznać najważniejsze elementy budowania ciekawej narracji, ale także stało się okazją do integracji międzypokoleniowej.

Turystyka nie kończy się latem…

Zima – ulubiona pora roku miłośników narciarstwa i wszelkich rozrywek na śniegu. Co jednak począć gdy nasze umiejętności zjazdowe nie sięgają poziomu mistrzów stoku, lub kiedy okres ferii musimy spędzić w mieście? Idealnym rozwiązaniem będzie spacer uliczkami miasta, lecz nie taki zwyczajny, a prawdziwa wyprawa po skarb. Skarb ukryty na końcu ścieżki questu.

Turystyczne innowacje w Krzemiennym Kręgu

Już wkrótce turyści, odwiedzający teren Lokalnej Grupy Działania Krzemienny Krąg, będą mogli poczuć się jak bohaterowie gier komputerowych, przemierzyć ścieżki pasjonującego questu, a wieczorem posłuchać opowieści zawodowego bajarza. Te wszystkie atrakcje przygotują dla nich konsultanci z Planet PR wraz z mieszkańcami LGD w ramach projektu “Centrum Dziedzictwa Przedsiębiorczości Społecznej”.

Śladami Bałtowskich Bezdroży

Bałtów, 12.04.12 – Leśne ostępy, rozlewiska, głębokie wąwozy i skaliste zbocza czekają na uczestników specjalnej – V edycji samochodowego rajdu Bałtowskie Bezdroża. W dniach 13-15 kwietnia na malowniczej trasie Bałtów – Drezno odbędzie się prawdziwe święto miłośników motoryzacji.

Majówkowe zgadywanie w Bałtowie

Majówkowe zgadywanie w Bałtowie
Zagadki z dinozaurem w tle, spływ tratwą czy Zwierzyniec Bałtowski. Tego mogą spodziewać się turyści, którzy majowe, wolne od pracy dni, postanowią spędzić w Bałtowie. Nie będzie to jednak zwykłe odwiedzenie kolejnego JuraParku. Dzięki prehistorycznym jaszczurom, odkryć można będzie tajemnicę sprzed milionów lat. I to w nietypowy sposób. Mowa o questingu.

Bałtowianie odkrywają swoje dziedzictwo

Wraz z końcem zimy rozpoczął się kolejny etap projektu Bałtów polską stolicą questingu – konsultacje w terenie. Dlaczego lipa płacze, jakie tajemnice kryje Rezerwat Modrzewie i kogo określano mianem Małego Księcia? Te i wiele innych pytań, zrodziło się w trakcie poszukiwania pomysłów na questy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że staną się ich tematami przewodnimi.

Bałtowianie odkrywają swoje dziedzictwo

Wraz z końcem zimy rozpoczął się kolejny etap projektu Bałtów polską stolicą questingu – konsultacje w terenie. Dlaczego lipa płacze, jakie tajemnice kryje Rezerwat Modrzewie i kogo określano mianem Małego Księcia? Te i wiele innych pytań, zrodziło się w trakcie poszukiwania pomysłów na questy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że staną się ich tematami przewodnimi.