Karpacka Troja

W piątek początek Festiwalu w Karpackiej Troi

Boje 250 wczesnośredniowiecznych wojów, odlewanie brązu metodami sprzed 4 tysięcy lat, turniej łuczniczy i rzutu oszczepem, to niektóre atrakcje drugiej edycji Karpackiego Festiwalu Dwa Oblicza. Odbędzie się on między 17 a 19 sierpnia w Skansenie Archeologicznym Karpacka Troja.

Skansen Karpacka Troja odwiedziło prawie 60 tys. osób

Prawie 60 tys. turystów odwiedziło czynny od końca czerwca skansen archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy k. Jasła (Podkarpackie). Znajduje się tam wczesnośredniowieczny gród ze śladami osadnictwa sięgającego 2000 r. p.n.e.

Karpacka Troja nagrodzona

Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy został wybrany przez Podkarpacką Regionalną Organizację Turystyczną (PROT) najlepszym obiektem turystycznym na Podkarpaciu w 2011 roku.

Słowiańska Niedziela w Karpackiej Troi

Na spotkanie z wojami i odtwórcami dawnych rzemiosł zaprasza 4 września Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy (Podkarpackie). Jak informuje kierownik placówki Dawid Iwaniec, bogaty program gwarantuje niezapomniane spotkanie ze światem sprzed 1000 lat, gdy w Trzcinicy funkcjonował jeden z najpotężniejszych grodów wczesnośredniowiecznych.

Skansen – Karpacka Troja – uruchamia rezerwację biletów

Ze względu na nadspodziewaną frekwencję, zwłaszcza w weekendy i dzień wolny od opłat, kierownictwo skansenu “Karpacka Troja” w Trzcinicy (Podkarpackie) uruchomiło rezerwację biletów dla turystów indywidualnych.

Na Podkarpaciu otwarto skansen archeologiczny Karpacka Troja

Skansen archeologiczny Karpacka Troja otwarto w piątek w Trzcinicy koło Jasła (Podkarpackie). W Trzcinicy odkryto m.in. najstarsze w Polsce, silnie ufortyfikowane osady sprzed 4 tys. lat oraz monumentalne grodzisko wczesnośredniowieczne.

Przygotowania do otwarcia Karpackiej Troi

W skansenie archeologicznym Karpacka Troja w Trzcinicy koło Jasła (Podkarpackie) trwa montaż ekspozycji i wyposażenia zrekonstruowanych chat z epoki brązu i wczesnego średniowiecza – poinformował dyrektor Muzeum Podkarpackiego w Krośnie, Jan Gancarski.