Lubelskie

lub lubelskie – na 500 cityboardach w całej Polsce

Na 500 wielkoformatowych nośnikach Cityboard Media jest reklamowane województwo lubelskie. Kampanię “lub lubelskie” zaplanowano na cały kwiecień w 10 wybranych miastach Polski. Jest to jedna z największych kampanii outdoorowych promujących atrakcyjne miejsca w naszym kraju. To także dobry przykład konsekwentnie realizowanej strategii promocji regionu, który stawia na turystykę.

W Hrubieszowie odkryto XIX-wieczne podziemia

Fragmenty podziemnych systemów tuneli pod wzgórzem staromiejskim w Hrubieszowie (woj. lubelskie), biegnących pod głównymi ulicami XIX-wiecznego miasta, odkryli badacze ze Stowarzyszenia Podziemny Hrubieszów – poinformował PAP Marek Poznański, doktorant Instytutu Archeologii i Etnologii PAN w Warszawie.

Udany rok dla Roztocza

Deszczowy początek wakacji i europejski kryzys nie zaszkodził branży turystycznej regionu. Przeciwnie, wielu kwaterodawców podkreśla, że turystów było więcej niż w 2010 r., lecz zostawali krócej. Poniżej przedstawiamy podsumowanie 2011 r. w turystyce na Roztoczu, w oparciu o dane Lokalnej Organizacji Turystycznej “Roztocze”, Roztoczańskiego Parku Narodowego, biur informacji turystycznej i rozmowy z przedsiębiorcami.

Jesień na Roztoczu – grzybobranie i nie tylko

Wakacje już minęły a lato odejdzie 23 września. Na Roztoczu to czas odpoczynku po skąpanych w słońcu, upalnych dniach. Przyroda powoli szykuje się do zimowego snu obdarzając nas paletą kolorów roztoczańskich lasów, łąk i pól. To czas dla tych, którzy cenią sobie melancholijne spacery, rowerowe wycieczki pachnące jesiennym lasem i pieczone w ognisku ziemniaki. Przebojem jesiennego Roztocza jest jednak grzybobranie. Bory sosnowe i jodłowe pełne są borowików, podgrzybków ale i popularnych kurek czy opieniek.

Wyróżnienie dla marki Roztocze!

Znamy już wyniki konkursu “Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2011”. Spośród zgłoszonych 21 produktów Kapituła, podczas tajnego głosowania, dokonała wyboru trzech najlepszych w 2011 roku produktów turystycznych województwa lubelskiego oraz wyróżniła pięć kolejnych.

Chełm

Chełm jest drugim co do wielkości miastem w województwie lubelskim. Liczba jego mieszkańców to ok.67 tyś. Nazwa miasta pochodzi od starosłowiańskiego słowa Cholm, które oznacza górkę, a odnosi się do najwyższego wzniesienia tych okolic, czyli Góry Chełmskiej, która jest kolebką Ziemi Chełmskiej. Chełm położony jest nad rzeką Uherką, który jest lewym dopływem Bugu. Chełm ze względu na swoje położenie przygraniczne stanowi ważne miasto dla Polski i jest przykładem współistnienia wielu kultur, polskiej, żydowskiej i ukraińskiej.