2 w 1 w czasie wakacji, czyli atrakcyjna praca sezonowa i tanie podróżowanie

Czy studenci podczas wakacji mogą tylko wypoczywać? Nie! Mogą także podjąć pracę sezonową, np. w charakterze opiekuna osób starszych. Czy taka praca jest bezpieczna i dlaczego warto ją podjąć?

Studenci, jeśli oczywiście zaliczą sesję bez poprawek, mają aż trzy miesiące wakacji. Co robić z taką ilością wolnego czasu? Można wypoczywać, pojechać na długie wakacje albo… podjąć sezonową pracę w charakterze opiekuna seniorów. Tym samym można jednocześnie pracować i zwiedzać. Połączenie przyjemnego z pożytecznym jest możliwe. Tego typu praca daje naprawdę wiele korzyści. Oprócz atrakcyjnego wynagrodzenia są to: możliwość nauki lub szlifowania języka obcego, poznania innej kultury i oczywiście poznawania nowych miejsc.


Jest to idealna praca dla studentów, ale także nauczycieli i wykładowców, którzy także mają długie wakacje. Wiele osób chce odpocząć od zajęć, ale niektórzy wolą wykorzystać ten czas praktyczniej i podreperować domowy budżet. Dla przykładu europejski lider usług opiekuńczych dla seniorów oferuje sezonową pracę dla studentów na czas od 1 do 3 miesięcy. Najczęściej poszukuje się osób do pracy w Niemczech i pracy w Anglii. Warto jednak wiedzieć, że pomimo tego, że zarówno kobiety, jak i mężczyźni dobrze odnajdują się w roli opiekuna seniorów, to w Wielkiej Brytanii opiekunem może być tylko kobieta.

Praca na wakacje dla studentów

Firmy pośredniczące w tego typu usługach poszukują studentek i studentów, którzy będą opiekowali się seniorami w Niemczech i Anglii w czasie wakacji. Wyjazdy trwają, w zależności od dostępności osób starających się o zatrudnienie w charakterze opiekuna, od 1 do 3 miesięcy. Każdy zatem może dostosować swoje plany wakacyjne do wyjazdu zarobkowego.

Od kandydatów wymaga się znajomości języka obcego oraz doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Oczywiście kandydaci nie muszą mieć dużego doświadczenia ani perfekcyjnie znać języka obcego, gdyż firmy pośredniczące organizują kursy i szkolenia z zakresu opieki oraz językowe.

Osoba chcąca zostać opiekunem seniorów powinna posiadać cechy takie jak: cierpliwość, empatia, łatwość nawiązywania kontaktów, sumienność. To niezbędne, by móc pracować w tej branży.

Czy praca za granicą w charakterze opiekuna seniorów jest bezpieczna?

Wiele osób boi się tego typu pracy, ale niesłusznie. Jest to bezpieczna praca, oczywiście jeśli pośredniczy w niej znana na rynku firma, mająca zaufanie klientów i będąca solidnym pracodawcą, z certyfikatami jakości.

Opiekun podpisuje umowę jeszcze przed wyjazdem, a określa ona pełny zakres obowiązków i praw oraz warunki pracy. Czas trwania kontraktu jest uzależniony od dostępności opiekuna. Osoba wyjeżdżająca do pracy ma zapewniony transport w obie strony oraz zakwaterowanie (mieszka razem z podopiecznym), a także ubezpieczenie. Dodatkowo nad pracą czuwa opiekun kontraktu, który organizuje przejazd. Można się z nim kontaktować w razie pytań. Opiekun może także skorzystać z dedykowanej infolinii.

Dlaczego warto?

Atrakcyjne wynagrodzenie to nie jedyny powód, dla którego warto wyjechać do pracy za granicę w charakterze opiekuna seniorów. Tego typu praca na wakacje oferuje także inne korzyści. Po pierwsze, jest to świetna okazja do nauki i szlifowania języka obcego. Po drugie, ponieważ opiekun mieszka w domu podopiecznego, to ma możliwość poznania innej kultury i obyczajów, a w przypadku wyjazdu do Niemiec specyfiki poszczególnych landów. Po trzecie, w wolnym czasie osoby wyjeżdżające do pracy mogą zwiedzić miasto, w którym mieszkają oraz bliższe i dalsze okolice.

No posts found