AKTUALNE PROBLEMY PRAWA TURYSTYCZNEGO

AKTUALNE PROBLEMY PRAWA TURYSTYCZNEGO – seminarium

Zakład Prawa i Organizacji Turystyki
Instytut Turystyki i Rekreacji AWF w Krakowie

Serdecznie zapraszają na seminarium AKTUALNE PROBLEMY PRAWA TURYSTYCZNEGO

Kraków, 27 marzec 2009 r.

Program:

11.00
dr Piotr Cybula (AWF Kraków), Wprowadzenie

11.10
Dominik Wolski (UŚl), Propozycje zmian w udostępnianiu Orlej Perci w świetle obowiązującego stanu prawnego
dyskusja

12.00
dr Magdalena Cholewa-Klimek (AGH), Zasady gospodarowania przez pracodawcę środkami zakładowego funduszu świadczeń socjalnych ze szczególnym uwzględnieniem finansowania różnych form wypoczynku i działalności sportowo-rekreacyjnej
dyskusja

12.45
dr Piotr Cybula (AWF Kraków), O ewolucji zasad odpowiedzialności
organizatora turystyki z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy o imprezę turystyczną
dyskusja

14.00
Agnieszka Grzesiek, Przepisy prawa a jakość usług turystycznych
dyskusja

14.45
dr Ireneusz C. Kamiński (PAN, UJ), Kilka uwag w sprawie sporu Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Polskiej Izby Turystyki
dyskusja

Seminarium odbędzie się na terenie Akademii Wychowania Fizycznego
w Krakowie (al. Jana Pawła II 78). Udział w nim jest bezpłatny.

Ze względów organizacyjnych (ograniczona ilość miejsc, dalsze komunikaty) proszę o zgłaszanie uczestnictwa drogą mailową na adres: piotr.cybula@awf.krakow.pl
do dnia 19 marca 2009 r.

Referenci:

Dominik Wolski – doktorant w Katedrze Prawa Cywilnego i Prawa Prywatnego Międzynarodowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; w swojej pracy naukowej zajmuje się problematyką prawnych aspektów uprawiania turystyki i sportu w górach; za przedmiot szczególnego zainteresowania obrał bezpieczeństwo w turystyce górskiej, ryzyko związane z jej uprawianiem oraz cywilnoprawne instrumenty ochrony przed skutkami tego ryzyka; posiada także doświadczenie w uprawianiu turystyki i sportu w górach, co pozwala spojrzeć na analizowane problemy także z perspektywy praktyka; autor m.in. artykułu Prawne uwarunkowania wypraw partnerskich, [w:] Turystyka a prawo. Aktualne problemy legislacyjne i konstrukcyjne (Sucha Beskidzka-Kraków 2008).

dr Magdalena Cholewa-Klimek – studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji UJ zakończone obroną pracy doktorskiej w roku 2005; specjalistka w zakresie prawa pracy i ubezpieczeń społecznych; adiunkt w Katedrze Zarządzania Kadrami i Prawa Gospodarczego Wydziału Zarządzania AGH w Krakowie; radca prawny w międzynarodowej korporacji; autorka prac z zakresu prawa pracy, prawa ubezpieczeń społecznych oraz prawa turystycznego, współautorka książki Prawo w praktyce biur podróży (Warszawa 2006).

dr Piotr Cybula – studia doktoranckie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego zakończone obroną pracy doktorskiej na temat Umowa o imprezę turystyczną w polskim prawie cywilnym (2007 r.); adiunkt w Zakładzie Prawa i Organizacji Turystyki Instytutu Turystyki i Rekreacji AWF Kraków; członek zespołu problemowego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego przy Ministrze Sprawiedliwości powołanego do problematyki ochrony konsumenta w Kodeksie cywilnym, w którym zajmuje się problematyką umowy o podróż; redaktor działu prawnego czasopisma branżowego Rynek Podróży; redaktor strony internetowej www.prawoturystyczne.wordpress.com; organizator otwartych zebrań naukowych w Zakładzie Prawa i Organizacji Turystyki AWF Kraków na temat prawnych aspektów turystyki; autor wielu prac z zakresu prawa turystycznego, m.in.: Umowa o imprezę turystyczną (Warszawa 2005), Prawo w praktyce biur podróży (Warszawa 2006, redaktor i współautor), Turystyka a prawo. Aktualne problemy legislacyjne i konstrukcyjne (Sucha Beskidzka-Kraków 2008; współredaktor i współautor).

Agnieszka Grzesiek – absolwentka prawa oraz zarządzania w turystyce (UJ); aplikanta radcowska; pracownik kancelarii Kancelaria FORYSTEK & PARTNERZY; autorka monografii Niedozwolone klauzule w umowach o imprezę turystyczną we wspólnotowym i polskim prawie ochrony konsumenta (Kraków 2008), która powstała w oparciu o pracę magisterską przygotowaną w Katedrze Prawa Europejskiego WPiA UJ, nagrodzoną w piątej edycji konkursu na najlepszą pracę magisterską z zakresu turystyki, organizowanego przez Departament Turystyki Ministerstwa Sportu i Turystyki (II nagroda).

dr Ireneusz C. Kamiński – z wykształcenia prawnik, socjolog, filozof; pracuje w Instytucie Nauk Prawnych PAN (Zespół Prawa Unii Europejskiej i Prawa Międzynarodowego Publicznego) oraz na Uniwersytecie Jagiellońskim (Katedra Porównawczych Studiów Cywilizacji); specjalizuje się w prawie praw człowieka, zwłaszcza w problematyce prawnej związanej z Europejską Konwencją Praw Człowieka; pomysłodawca “skarg katyńskich” do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu i pełnomocnik prawny Rodzin Katyńskich przed Trybunałem; doradca rządów państw kaukaskich (w ramach “programu wsparcia” Open Society Institute George’a Sorosa); współpracownik i konsultant wielu organizacji zajmujących się ochroną praw człowieka (m.in. Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, nowojorskiej Justice Initiative, londyńskiej Article XIX i Interights, Amnesty International); ekspert prawny Rady Europy; autor oraz współautor ośmiu książek, m.in. Swoboda wypowiedzi w orzeczeniach Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, Prawo mediów, pod red. J. Barty, R. Markiewicza i A. Matlaka (Warszawa 2008) i ponad stu artykułów, m.in. Sądowy zakaz publikacji w świetle konstytucji Stanów Zjednoczonych oraz Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, Państwo i Prawo 2003, z. 2; Sądowy zakaz publikacji w świetle konstytucyjnych argumentów prawnoporównawczych i Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, Studia Prawnicze 2002, z. 4, Reklama turystyczna i krytyka jakości usług turystycznych – kilka uwag o standardach wynikających z orzecznictwa Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, [w:] Turystyka a prawo. Aktualne problemy legislacyjne i konstrukcyjne (Sucha Beskidzka-Kraków 2008).

źródło: pr

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...