Audioprzewodniki w Starym Browarze

Stary Browar w Poznaniu wzbogacił się o audioprzewodniki, które umożliwiają turystom samodzielne zwiedzanie zakątków architektury Centrum oraz umiejscowionych w nich dzieł sztuki z kolekcji Grażyny Kulczyk. 

Instalacje Rafaela Lozano Hemmera, rzeźba Mr czy  fotografie Vanessy Beecroft to tylko kilka dzieł, które można podziwiać w Starym Browarze. Tak wybitne przykłady światowej sztuki współczesnej, rzadko prezentowane w polskich muzeach i galeriach, są sporadycznie udostępniane szerokiej publiczności na wystawach czasowych. Tym bardziej cieszy fakt, że te i inne dzieła z kolekcji Grażyny Kulczyk są eksponowane na stałe w przestrzeniach otwartych Centrum. Ich unikalność wynika nie tylko z wysokiej wartości artystycznej i rzadkości występowania, ale także wielkiego formatu. Niewiele jest bowiem miejsc w Polsce, które mogą pozwolić sobie na ekspozycję dzieł o wymiarach 12 metrów na 5,5 metra (jak w przypadku instalacji Piotra Uklańskiego) czy ważących ponad 1,5 tony (jak kinetyczna rzeźba Choe U – Rama). Żeby je zobaczyć, nie trzeba kupować biletu ani stać w kolejce na wystawę – dzieła są ogólnie dostępne, można je podziwiać przy każdej wizycie w Starym Browarze.

Zapewne również z tego względu obiekt jest licznie odwiedzany przez turystów. W odpowiedzi na ich potrzeby opracowano unikalne w skali kraju rozwiązanie w postaci  audioprzewodnika, który zawiera informacje o wszystkich dziełach sztuki na stałe udostępnionych publiczności oraz najważniejsze fakty dotyczące Starego Browaru, działalności artystycznej Fundacji Art Stations Foundation, czy kompleksu Blow Up Hall 50 50, mieszczącego pięciogwiazdkowy hotel oraz bar i restaurację. Nagrania dotyczące Starego Browaru poprzedzone są wypowiedzią Grażyny Kulczyk, pomysłodawczyni i  kreatorki Starego Browaru.

Aby skorzystać z audioprzewodnika wystarczy przyjść do Punktu Informacyjnego i wpłacić kaucję w wysokości 50 zł. Wraz z audioprzewodnikem każdy zwiedzający otrzymuje krótką instrukcję obsługi, a w przypadku wątpliwości czy pytań pomocą służą pracownicy punktu informacyjnego. Obsługa urządzenia jest intuicyjna – wystarczy skierować je na odbiornik zlokalizowany przy dziele sztuki, nacisnąć „start” i w słuchawkach usłyszeć informacje o danym obiekcie artystycznym. Audioprzewodnik umożliwia realizowanie indywidualnej trasy zwiedzania i jest dostępny w języku polskim, angielskim i niemieckim.

Nadal istnieje opcja zwiedzania z przewodnikiem lub też pobrać bezpłatną mapkę (z zaznaczoną lokalizacją dzieł sztuki i podstawowymi informacjami) i zwiedzać na własną rękę.

Prekursorska na polską skalę inicjatywa potwierdza, że Stary Browar w pełni zasłużył na Certyfikat Polskiej Organizacji Turystycznej, która nagrodziła go tytułem „Turystyczny Produkt roku 2011”. Materiały zostały opracowane przy współpracy merytorycznej z Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, a partnerem projektu jest MOOV More Video. Projekt rekomendowany jest przez Poznańską Lokalną Organizację Turystyczną.


















































Źródło: Poznańska Lokalna Organizacja Turystyczna

 

Targi Regionów i Produktów Turystycznych TOUR-SALON 2011 - Podsumowanie
Tegoroczna, 22. edycja największych w Polsce Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR-SALON, która...
"Poznań za pół ceny" z konkursem
Akcja "Poznań za pół ceny" zbliża się wielkimi krokami. Już 5-6 czerwca w Poznaniu hotele, restauracje...
Kwatery, noclegi Poznań
Poznań to jedno z najstarszych miast Polski, które dodatkowo uznawane jest za stolicę województwa wielkopolskiego....
Noclegi w Poznaniu
Poznań miasto położone przy autostradzie A2, stolica wielkopolski jest bez wątpienia prężnym centrum...
Wielkopolska - wycieczka na jeden dzień.
Podróże kształcą, wie o tym nawet małe dziecko, kształcą nawet te najkrótsze, najbliższe naszej okolicy....
Poznań Palmiarnia
Poznańska Palmiarnia od wielu wielu lat cieszy się ogromną popularnością i nic w tym dziwnego, bo zachwycających...