Jak aktywnie spędzić ferie zimowe?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! Planując aktywny urlop, warto sięgnąć po najnowsze grudniowo–styczniowe wydanie magazynu Witaj w Podróży (wyd. Reader’s Digest), które zaskoczy czytelników odświeżoną makietą, a także nowymi kolumnami. Temat numeru, którego autorem jest Paweł Wroński, poświęcony został właśnie feriom zimowym.

Święta, święta i po świętach

O zbliżających się feriach zimowych warto pomyśleć jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Polacy, na przekór zimowej pogodzie, coraz częściej wybierają ciepłe i egzotyczne kraje, warto jednak wykorzystać śnieżną aurę i udać się na narty lub snowboard. W najnowszym numerze magazynu Witaj w Podróży pod lupę wzięte zostały polskie kurorty.

Ferie 2013

W roku szkolnym 2012/2013 ferie zimowe, licząc wraz z poprzedzającym weekendem, będą trwały 44 dni. Czas wypoczynku wypadnie pomiędzy 14 stycznia a 24 lutego 2013 roku. Od kilku lat poszczególne województwa mają odmienne terminy, dzięki czemu w kurortach sezon trwa dłużej, a odwiedzający unikają nadmiernego tłoku.

W najnowszym numerze Witaj w Podróży czytelnicy znajdą liczne porady i wskazówki, jak aktywnie i ciekawie spędzić czas zimowych wakacji. Opisane zostały najlepsze polskie ośrodki narciarskie oraz atrakcje, jakie oferują. Polskie góry przemawiają bliższym położeniem niż alpejskie stacje, coraz lepszą organizacją kurortów oraz – jakby nie liczyć – niższymi kosztami związanymi z wyjazdem.

Najlepsze polskie ośrodki narciarskie

Największą długością tras – blisko 40 km – może pochwalić się Szczyrk. Tam znajduje się największy kompleks dostępny z jednym karnetem: Czyrna-Solisko. Uchodząca za wzór dobrej organizacji Białka Tatrzańska oferuje 14 km zjazdów. Jest to jedna z najlepszych polskich stacji narciarskich – mimo że trasy nie leżą wysoko, gospodarze dokładają wszelkich starań, aby je stale dośnieżać i utrzymywać w nienagannym stanie przy pomocy ratraków. Najwyższym punktem w Polsce, z którego narciarze mogą rozpocząć zjazd, jest Kasprowy Wierch. Szusowanie w tatrzańskiej scenerii zachwyca narciarzy od pokoleń.

Polskie ośrodki rozbudowują swoją ofertę o skiparki, trasy biegowe czy safari na skuterach śnieżnych, które są interesującą alternatywą dla samego szusowania. Ciekawym urozmaiceniem zjazdów może być również przejażdżka psim zaprzęgiem, która organizowana jest na przykład na polanie Biały Potok w Witowie.

Kiedy czas na naukę?

Narciarstwo to dyscyplina sportowa, która przynosi wiele frajdy, ale uczy również pokory. Zastanawiając się, kiedy dzieci powinny rozpocząć naukę, warto przeczytać wywiad redaktora naczelnego Witaj w Podróży Piotra Wierzbowskiego z Szymonem Chmielewskim – wieloletnim instruktorem narciarstwa. Jego doświadczenie dowodzi, że im wcześniej tym lepiej, a prawdziwa, choć wciąż nieuświadomiona, nauka zaczyna się około czwartego, piątego roku życia. Tak więc ruszajmy na stoki!

Udanej zabawy!

Więcej informacji, nie tylko na temat zimowych wakacji, znaleźć można w najnowszym wydaniu magazynu Witaj w Podróży oraz na stronie www.witajwpodrozy.pl.

 

PR

Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Gdzie spędzić ferie zimowe?
Kiedy zbliża się zima, a razem z nią przerwa w nauce, wiele osób chce spędzić ten czas w gronie rodziny....
Ferie zimowe za pasem! Gdzie najlepiej wyruszyć na rodzinny urlop?
Każdy rodzic wie, że zaplanowanie wyjazdu z dziećmi nie jest rzeczą prostą. Które ośrodki narciarskie...