Łódzki Szlak Konny NA STYKU KULTUR

W ramach tegorocznej edycji targów NA STYKU KULTUR organizowanych w Łodzi zostanie zaprezentowany projekt Łódzkiego Szlaku Konnego. Stoisko promocyjne szlaku będzie dostępne przez cały czas trwania targów – od 25 do 27 lutego. Zainteresowani turystyką aktywną będą mogli uzyskać informacje na temat realizacji projektu, a także wziąć udział w licznych konkursach.

XVII Międzynarodowe Targi – Regiony Turystyczne NA STUKU KULTUR 2011 odbędą się w terminie od 25 do 27 lutego w łódzkiej Hali EXPO. Impreza jest skierowana przede wszystkim do osób związanych z branżą turystyczną. W tym roku weźmie w niej udział około 170 wystawców. Swoje oferty zaprezentują biura podróży, sanatoria i uzdrowiska. Promowane będą również inicjatywy regionalne – oferty poszczególnych województw jak i prywatnych obiektów turystycznych. Nie zabraknie również przedstawicieli z zagranicy. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele m.in. Czech, Rosji i Niemiec. Honorowy patronat nad imprezą objęli: Minister Sportu i Turystyki, Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Marszałek Województwa Łódzkiego oraz Prezydent Miasta Łodzi. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych atrakcji dla zwiedzających. Będzie można m.in. wziąć udział w degustacjach potraw charakterystycznych dla danego regionu.

Województwo łódzkie zaprezentuje jedną z atrakcji regionu – Łódzki Szlak Konny, który będzie dostępny dla amatorów turystyki aktywnej  już w grudniu 2011 roku.  Wszyscy zwiedzający będą mogli uzyskać informacje dotyczące spędzania wolnego czasu, poznawania Łodzi i okolic z perspektywy końskiego grzbietu. Zainteresowani otrzymają materiały promocyjne szlaku – foldery i mapy. Główną atrakcją dla dzieci jak i dorosłych będzie żółty koń – maskotka szlaku, która na każdych targach wzbudza ogromne zainteresowanie. Łódzkie targi NA STYKU KULTUR są świetną okazją, by przybliżyć mieszkańcom całego województwa i wszystkim przyjezdnym turystyczne walory naszego regionu. Powstający w ramach projektu „Turystyka w siodle — infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego” szlak konny będzie najdłuższym w Europie – mówi Ryszard Kaliński, Dyrektor Departamentu Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego. Już teraz chcemy zachęcić wszystkich do korzystania z niego – dodaje.

W ostatnim czasie stoisko promocyjne Łódzkiego Szlaku Konnego było obecne m.in. na targach Salon des Vacances w Belgii – jednej z ważniejszych tego typu imprez w Europie oraz na największych w Polsce targach branży koniarskiej – Cavaliada 2010 w Poznaniu. Szlak zostanie również zaprezentowany na zbliżających się Targach ITB w Berlinie, które odbędą się od 9 do 13 marca 2011, a także na Targach Turystyki i Wypoczynku LATO 2011 w Warszawie w terminie 1-3 kwietnia br.

 

Łódzki Szlak Konny:

Liczy 1817 km, obejmie teren całego województwa łódzkiego i będzie typowym szlakiem nizinnym. Na całej długości ma charakter spacerowo-rekreacyjny, dlatego poza wytrawnymi jeźdźcami mogą z niego korzystać także adepci turystyki konnej oraz rodziny z dziećmi. Szlak został przystosowany również do jazdy z zaprzęgiem oraz do potrzeb osób niepełnosprawnych. Oryginalnymi rozwiązaniami będą m.in. monitorowanie pozycji jeźdźca i konia, a także automatyczne przewodniki głosowe, dostępne przy największych atrakcjach turystycznych znajdujących się na szlaku. Projekt zakłada również stworzenie kilkujęzycznego portalu internetowego, dzięki któremu turyści będą mogli wyznaczać trasy przejazdu, a także dokonywać rezerwacji i płatności za pakiety turystyczne czy noclegi.

Łódzki Szlak Konny powstał w ramach projektu „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego”, którego beneficjentem jest Województwo Łódzkie. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

http://www.wsiodle.lodz.pl/

Projekt „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

 
Źródło: PR

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...