No i na co ci te góry? Ja już wiem!

Książka Anny Lichoty „No i na co ci te góry” ukazała się nakładem Wydawnictwa Świąt Książki i jest to bez wątpienia jedna z tych pozycji, która robi ogromne wrażenie na czytelniku. Nie jest to bowiem publikacja, którą bez jakichkolwiek emocji da się odłożyć na półkę tuż po przeczytaniu. Ona zostaje w pamięci na długo.

Autorka opisuje swoją przygodę z Koroną Ziemi, czyli wspinaczką na najwyższe szczyty świata, ale to nie wszystko. Lwią część zajmują opisy jej osobistych przeżyć i emocji, które pozwoliły jej przetrwać nawet najgorsze chwile podczas tych licznych wypraw. Siła woli, jaką autorka ma w sobie, a także szacunek do gór i mimo wszystko ostrożność sprawiają, że jej podróże są doskonale przygotowane nie tylko pod względem ekwipunku, ale i zapasów pozytywnego myślenia, tak potrzebnego chociażby podczas przeraźliwie zimnych nocy, bólu czy niebezpiecznych wypadków, których jest świadkiem.

Anna realizując swoje marzenia przyczynia się także do poprawy bytu tych najbiedniejszych i najbardziej bezradnych tego świata, czyli dzieci, o czym nie zapomina szczególnie w trakcie swoich wypraw. Jako działaczka UNICEF (organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci) podczas każdej ze swoich wypraw zbierała pieniądze właśnie na kluczowe cele tejże organizacji.

Miałam dobre przeczucia sięgając po tą książkę i nie zawiodłam się, bo nie jest to tylko i wyłącznie książka o tematyce turystycznej, ale także poradnik ukazujący, jak realizować swoje marzenia i jak żyć w zgodzie ze swoimi przekonaniami. Wątek osobistych, miłosnych przeżyć dodaje całości smaku, a zawarte w publikacji zdjęcia przybliżają czytelnika do najwyższych gór świata.

Książka wciąga, jak magnez i powoduje, że chce się od życia więcej, i więcej, i więcej. WSPANIAŁA!

Małgorzata Michalska
www.turystyka24h.pl

 

Dane wydawnicze
Autor: Anna Lichota
Tytuł: No i na co ci te góry
Wydawnictwo Świat Książki
ISBN: 978-83-7943-890-7
Liczba stron: 304
Oprawa miękka: tak
Data premiery: 08-04-2015
Format: 29x210x150

Książkę można kupić pod tym linkiem, również w wersji elektronicznej:

http://wydawnictwoswiatksiazki.pl/katalog-produktow/szczegoly-produktu/product-4504213/


O autorze:
Anna Wyjechała z Polski do Londynu w 1996 roku z jedną torbą. Od tego czasu była 67 krajach, pracowała na wyższych szczeblach zarządzania. Zdobyła Koronę Ziemi. Wsparła budowę Szkoły Pokoju w Nepalu. Obecnie jest coachem i mówcą inspiracyjnym. Plany na przyszłość – Maraton Piasków – najtrudniejszy bieg na świecie.

O wydawnictwie Świat Książki

Wydawnictwo Świat Książki działa na polskim rynku od 1994 roku. Najpierw było częścią Bertelsmann Media sp. z o.o., w roku 2011 właścicielem wydawnictwa stała się grupa wydawnicza Weltbild. W związku z planami zakończenia działalności tej grupy wydawniczej w Polsce w 2013 roku wyodrębnił się z niej Świat Książki sp. z o.o., w którym 100 % udziałów należy obecnie do “Dressler Sp. z o. o.” Dublin Sp. komandytowo-akcyjna. Wyłącznym dystrybutorem oferty wydawniczej Świata Książki jest FK Olesiejuk www.olesiejuk.pl.

W szerokiej ofercie wydawnictwa dominuje literatura piękna – polska i obca – oraz literatura faktu. Wśród naszych, autorów byli lub są: Boris Akunin, Virginia C. Andrews, Anne Applebaum, Julian Barnes, Marek Bienczyk, Paul Bowles, Sylwia Chutnik, Waris Dirie, Artur Domosławski, Marek Edelman, Oriana Fallaci, Jacek Fedorowicz, Carlos Fuentes, Janusz Głowacki, Manuela Gretkowska, Dawid Grosman, Inga Iwasiów, Joanna Jodełka, Krystyna Kofta, Hanna Krall, Toni Morrison, David Nicholls, Zyta Oryszyn, Zośka Papużanka, Jerzy Pilch, Nora Roberts, Eustachy Rylski, Jose Saramago, Lisa See, Paullina Simons, Timothy Snyder, Danielle Steel, Teresa Torańska, Ludmiła Ulicka, Janusz L. Wiśniewski, Michał Witkowski, Jakub Żulczyk.

Wiele wydawanych przez Świat Książki tytułów było nominowanych do nagród literackich, w tym najbardziej prestiżowych jak NIKE, Gdynia, Angelus i Paszporty Polityki. W roku 2012 nagrodę NIKE otrzymał Marek Bieńczyk za „Książkę twarzy”, a Nagrodę Historyczną im. Kazimierza Moczarskiego otrzymał Timothy Snyder za „Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. W 2013 roku powieść „Ocalenie Atlantydy” Zyty Oryszyn wyróżniono Nagrodą Literacką Gdynia i Nagrodą Gryfia. Najnowszym trofeum jest europejska nagroda literacka dla „Magika” Magdy Parys; oficjalne wręczenie nastąpi 23 czerwca 2015 w Brukseli.

Na zaproszenie wydawnictwa Świat Książki gościli w Polsce wybitni autorzy z zagranicy, m.in. Carlos Fuentes, Dawid Grosman, Sofi Oksanen, Ludmiła Ulicka, Lisa See, Paullina Simons, Dennis Lehane, Timothy Snyder i Marci Shore.

 

Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Jak wybrać odpowiednią pojemność plecaka turystycznego?
Podróżowanie to pasja, która pozwala nam odkrywać nowe miejsca, poznawać różne kultury i tworzyć niezapomniane...
Nie tylko na kajak – torba wodoszczelna
W co spakować swoje rzeczy, aby pozostały one suche podczas kajakowe spływu czy żeglowania? Wszechobecna...