Nowy edukacyjny program Fundacji BGŻ

Od lutego Fundacja BGŻ, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Główna Policji przy wsparciu Minister Edukacji Narodowej będą przekonywać rowerzystów z mniejszych miejscowości, że warto „jeździć z głową”.

Program powstał z myślą o uczniach szkół gimnazjalnych z mniejszych miejscowości, którzy chcieliby zaangażować się w zwiększenie bezpieczeństwa na drogach w swoich lokalnych środowiskach.

Z przeprowadzonych na zlecenie Fundacji BGŻ badań wynika, że ponad połowa gimnazjalistów nie dba wystarczająco o swoją widoczność i bezpieczeństwo. Badania wykazały jednak, że co drugi gimnazjalista chciałaby wzbogacić swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym nowych przepisów wynikających z nowelizacji Ustawy Prawo o ruchu drogowym. Młodzi rowerzyści podkreślają także, że chcieliby wiedzieć, jak bezpieczniej uczestniczyć w ruchu drogowym.

Tworząc program stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem – jak stworzyć ciekawy program dla młodych rowerzystów, który ich zainteresuje i dostarczy niezbędnej wiedzy?- powiedziała Małgorzata Zdzienicka – Grabarz, Prezes Zarządu Fundacji BGŻ. Z doświadczenia wiemy, że choć gimnazjaliści to wymagający odbiorcy, to warto w nich inwestować. Wierzymy, że  pomogą nam propagować odpowiedzialne zachowania na drodze, co zaowocuje poprawą bezpieczeństwa drogowego w mniejszych miejscowościach. Koalicja, jaką stworzyliśmy wspólnie z partnerami – Krajową Radą BRD, Ministerstwem Edukacji Narodowej i Komendą Główną Policji, pozwala mieć pewność, że program spełni cele, które sobie stawiamy – dodała M. Zdzienicka – Grabarz.

Już w lutym w ramach I edycji programu, 100 miast rozpocznie walkę o tytuł najbezpieczniejszego, a do 5000 uczniów szkół gimnazjalnych z całej Polski trafią materiały edukacyjne przygotowane pod okiem ekspertów ds. BRD, w tym  film autorstwa Kuby Tarkowskiego, jednego z twórców animacji do „Jeża Jerzego”. Nauczyciele będą mogli dodatkowo wziąć udział w profesjonalnych warsztatach e-learningowych z zakresu BRD. 

Opracowanie pomysłów na rozwiązanie problemów rowerzystów w mniejszych miejscowościach, lokalne kampanie społeczne, wspólne działania z władzami lokalnymi i mediami na rzecz BRD to tylko część z atrakcji przewidzianych dla gimnazjalistów.

 

Więcej informacji na temat programu: www.jezdzezglowa.pl.

Dodatkowe informacje o programie: media@jezdzezglowa.pl

 

Organizator: Fundacja BGŻ,

Partnerzy: Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Patronat honorowy: Minister Edukacji Narodowej 

Realizator: Fabryka Komunikacji Społecznej

****

O organizatorach: Bank BGŻ Kocha Rower. Od lat konsekwentnie promuje jazdę na rowerze, wspiera kolarstwo i rowerowy świat. Zachęca do jazdy na rowerze przez cały rok ułatwiając pracownikom i klientom banku możliwość przemieszczania się na rowerze – do pracy, czy do Oddziałów banku. Fundacja BGŻ, „społeczne oczy i uszy” Banku, swoje działania koncentruje na pomocy zdolnej młodzieży z mniejszych miejscowości, troszczy się o życie lokalnych środowisk na terenach potrzebujących wsparcia, rozwój lokalnego zaangażowania społecznego oraz wolontariatu.

Jeśli Kocham Rower, to Jeżdżę z Głową!

 

Źródło: www.media.netpr.pl

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...