Pamiątkarze już tworzą! – nowe doświadczenia – nowe możliwości…

Uczestnicy projektu Zawód Pamiątkarz wzięli udział w zajęciach praktycznych oraz w zajęciach przygotowujących do prowadzenia działań marketingowych tworzonych przez siebie produktów – pamiątek.

Szkoleniowcami zaangażowanymi w realizację zajęć z obszaru haftu i wycinanki były wysokiej klasy specjalistki Panie Marianna Madanowska oraz Grażyna Gładka. Pierwsza wielokrotnie reprezentowała Polskę, Województwo Łódzkie, na prestiżowych targach międzynarodowych, w konkursach zdobywając główne nagrody jak również współpracowała z znanymi firmami takimi jak firma jubilerska „W.Kruk”. Druga z Pań uznana została za najlepszą polską wycinankarkę, a prace jej znajdują się w muzeach i galeriach w całym kraju. (więcej na stronie www.pamiatkarz.edu.pl). Zajęcia z marketingu dla grupy w Łowiczu oraz grupy w Łęczycy poprowadziła Pani Paulina Tomczyk z firmy Public Bridge – praktyk w dziedzinie marketingu i public relations. Podczas zajęć uczestnicy poznali teoretyczne i praktyczne aspekty skutecznego marketingu oraz przeanalizowali własne koncepcje związane z przygotowaniem i wprowadzeniem na rynek pamiątek.

Uczestnicy warsztatów wycinankarskich oraz hafciarskich stwierdzili, że nabyte nowe umiejętności przydadzą im się z pewnością w zakresie wzbogacenia pamiątek, a zajęcia z marketingu umożliwią im umiejętną promocję i sprzedaż oferty, która ma być efektem ich kilkumiesięcznej pracy w ramach projektu. Uczestnicy projektu to osoby z różnym doświadczeniem zawodowym, w różnym wieku oraz różnymi umiejętnościami praktycznymi. Jedno, co ich łączy to pasja i chęć tworzenia. Inspiracje czerpią z różnych źródeł – Pani Justyna Wiechno jest tancerką w zespole Pieśni i Tańca Poltex w Łodzi jak mówi: „Zawsze fascynowały mnie stroje łowickie, które również kolekcjonuję. Taniec w zespole umożliwił mi udział w różnego rodzaju festiwalach i jarmarkach i rozbudził we mnie chęć tworzenia sztuki ludowej. Na kursie okazało się, że mam predyspozycje i talent do wykonywania tego typu ozdób, co dostrzegli moi znajomi i od razu „posypały” się zamówienia…”. Pani Iwona Burza jest urzędniczką, która ma już sprecyzowany pomysł na wykorzystanie swojego talentu i umiejętności – „Nie chcę powielać wyrobów twórców ludowych, dlatego moje produkty będą zaopatrzone w wyróżnik … motywy ludowe w nowoczesnej formie i nietypowych aranżacjach, tak aby trafić do odbiorców w różnych grupach wiekowych…” mówi. Pan Henryk Pieczewski zajmuje się fotografią i również ma skonkretyzowany pomysł na pamiątkę – „Po skończeniu kursu i poznaniu różnych technik plastycznych połączę nabyte umiejętności z tymi, które już posiadam po to, by stworzyć wyjątkowe pamiątki…”

W styczniu i lutym tego roku uczestnicy wezmą udział w kolejnych zajęciach praktycznych tj. Ceramika oraz Decoupage, podczas których nabędą umiejętności tworzenia produktów z gliny oraz artystycznego ozdabiania przedmiotów. Warsztaty z ceramiki dla grupy Łowickiej odbędą się w Warsztacie Garncarskim Rodziny Konopczyńskich, ul. Dworcowa 7 99-417 Bolimów (www.garncarz.com) już 30 stycznia 2010 roku.

Szczegółowych informacji nt. projektu udziela Koordynator Projektu Emilia Cienkowska, tel. kom. 782 218 046, e-mail: ecienkowska@rotwl.pl oraz Maciej Mazerant odpowiedzialny za promocję projektu tel. 606 732 886 mmazerant@rotwl.pl

O projekcie:

Celem przedsięwzięcia jest wzrost wiedzy i podniesienie kwalifikacji i umiejętności praktycznych uczestników, dzięki czemu będą oni przygotowani do zmiany zawodu, samozatrudnienia i rozpoczęcia pracy w zawodzie PAMIĄTKARZA, czyli osoby zajmującej się produkcją pamiątek regionalnych, niezwykle potrzebnych w całym Województwie Łódzkim. W projekcie bierze udział 30 osób w tym 15 w grupie „Łowickiej” oraz 15 w grupie „Łęczyckiej”. Zajęcia odbywają się w systemie weekendowym.

Celami szczegółowymi projektu są: Wzrost wiedzy i nabycie nowych kwalifikacji w zawodzie Pamiątkarz, zwiększenie ilości osób produkujących pamiątki regionalne, wsparcie rozwoju turystyki w Regionie Łódzkim, zwiększenie zdolności osób pracujących po 45 roku życia do utrzymania aktywności zawodowej na rynku pracy, wzrost aktywności edukacyjnej osób pracujących, wzrost świadomości o uczeniu się przez całe życie.

Więcej informacji dot. projektu znajduje się na stronie www.pamiatkarz.edu.pl

GALERIA ZDJĘĆ:

Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...
Wycieczka na Islandię - Co warto zobaczyć?
Islandia, kraj ognia i lodu, jest miejscem, które zachwyca swoją niezwykłą przyrodą i krajobrazami, jakich...
Jak wybrać odpowiednią pojemność plecaka turystycznego?
Podróżowanie to pasja, która pozwala nam odkrywać nowe miejsca, poznawać różne kultury i tworzyć niezapomniane...
Nie tylko na kajak – torba wodoszczelna
W co spakować swoje rzeczy, aby pozostały one suche podczas kajakowe spływu czy żeglowania? Wszechobecna...