W miejscowości Ossa, w gościnnych wnętrzach hotelu o tej samej nazwie wręczono po raz siódmy honorowe nagrody „Piękniejszej Polski”. Patronem ruchu „Piękniejsza Polska” jest Polska Organizacja Turystyczna a gospodarzem uroczystej gali prowadzonej przez Jolantę Fajkowską był prezes POT Rafał Szmytke.
- Idea Piękniejszej Polski ściśle związania jest z działalnością Polskiej Organizacji Turystycznej, która statutowo odpowiada za promocję naszego kraju za granicą. Ale również budowę jego pozytywnego wizerunku wśród rodaków, abyśmy wybierali Polskę, jako miejsce spędzania urlopów, wyjazdu na rodzinne weekendy i dni wolne – mówił prezes Rafał Szmytke. Dzięki ludziom, którzy tworzą Polskę piękniejszą, mamy czym się szczycić przed światem. Piękna Polska to wspaniała żywa przyroda, uratowane cenne zabytki, oryginalne obiekty kultury narodowej, bogata w atrakcje przestrzeń turystyczna, ale także ludzie z pasją rozwijający polską kulturę, tradycje, obyczaje i kreujący wydarzenia o międzynarodowym znaczeniu.
Tegoroczne honorowe laury
Kapituła honorowym laurem Piękniejszej Polski 2009 wyróżniła Andrzeja Żamojdę, twórcę obiektów turystycznych i edukacyjnych w Kiermusach, Stanisława Ciubę, prezesa Zarzadu Stadniny Koni Huculskich w Gładyszowie, Grażynę Torbicką, prezenterkę telewizyjną, dyrektor artystyczną Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym i Janowscu nad Wisła, Czesława Langa, dyrektora i głównego organizatora Tour de Pologne, Jacka Szymańskiego i Krzysztofa Góreckiego, organizatorów inscenizacji historycznej bitwy pod Grunwaldem, Jana Ołdakowskiego, dyrektora Muzeum Powstania Warszawskiego, Małgorzatę Chechlińską, prezes Zarządu Grupy Tripp, do której należy miedzy innymi Hotel Ossa.
Nagrodę specjalną z rąk Rafała Szmytke, prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej i Jana Korsaka, przewodniczącego Rady POT, prezesa Polskiej Izby Turystyki odebrał Józef Węgrzyn, pomysłodawca ruchu "Piękniejszej Polski" i cyklu programów telewizyjnych pod patronatem medialnym Programu 2 Telewizji Polskiej.
Polska rozwija się pięknem siły duchowej
- Dziękuję za nagrodę, ale ona należy się przede wszystkim osobom, którym wręczono ją przede mną. W ruchu „Piękniejsza Polska” o takich ludzi właśnie chodzi – zwracał się do zebranych prezes Media Corporation Józef Węgrzyn. - Piękno jest wszędzie. I jest ono kształtem miłości. Jeśli ktoś wkłada miłość w kształtowanie harmonii architektury, czy przyrody to pozwala odbierać tę pozytywną energię wszystkim, którzy korzystają z jego pracy. Na przykład Muzeum Powstania Warszawskiego. Wystarczy doń wejść, przebywać pewien czas by go opuścić innym, odmienionym, lepszym. I dyrektor Ołdakowski bardzo się do tego przyczynia. Podobnego ducha tchnął Czesław Lang w imprezę kolarską. Tour de Pologne przejechał w tym roku przez pięćset miejscowości. Ich mieszkańcy sprzątają, budują upiększają trasę wyścigu. Budują lepszy wizerunek swoich miast. Tworzenie piękna jest nam wszystkim potrzebne po to byśmy byli bardziej wrażliwi, przeżywali Polskę, która rozwija się pięknem siły duchowej, bo duchowość buduje bardziej niż cokolwiek innego – wyjaśniał ideę przyświecającą temu szczytnemu ruchowi Józef Węgrzyn.
- Ruch „Piękniejsza Polska” zyskuje na znaczeniu szczególnie teraz, gdy Polsku zmienia wizerunek, a dzięki promocji nasz kraj odwiedza coraz więcej zagranicznych turystów - stwierdza współorganizujący tegoroczną galę Waldemar Włodarski z Polskiej Organizacji Turystycznej, współtwórca ruchu „Piękniejszej Polski”.
W poprzednich latach wśród uhonorowanych tymi szczególnej wagi nagrodami znajdujemy nazwiska tak znakomitych Polaków jak między innymi Elżbieta i Krzysztof Pendereccy, Wojciech Siemion, Ernest Bryl, Beata Tyszkiewicz. Wojciech Kilar, profesor Wiktor Zin.
Uroczystą galę w Hotelu Ossa uświetniły występy między innymi robiącego furorę na międzynarodowych estrach duetu wirtuozek skrzypiec „Kasia i Paula” oraz recital Izabeli Kopeć, jednego z najpiękniejszych sopranów lirycznych.
Do szacownego grona laureatów Piękniejszej Polski zaproszeni zostali w roku 2009
Andrzej Żamojda - za pasję i konsekwentne realizowanie marzeń, by nasz kraj był piękniejszy oraz za duże walory edukacyjne przekazywane nie tylko najmłodszym turystom.
Stanisław Ciuba - za ożywienie turystyczne regionu.
Jacek Szymański i Krzysztof Górecki - za odtwarzanie historii i stworzenie największego widowiska historycznego na terenie naszego kraju.
Czesław Lang - za stworzenie wspaniałego wyścigu i promowanie piękna polskiego krajobrazu w świecie.
Grażyna Torbicka - za dokonania artystyczne i stworzenie niepowtarzalnego festiwalu, który przyciąga tysiące młodzieży i sprawia ,że młodzi ludzie delektują się nie tylko pięknem dla oczu ale także dla duszy.
Jan Ołdakowski - za tworzenie duchowego piękna, którym możemy szczycić się przed światem.
Małgorzata Chechlińska - za wkład w rozwój polskiej turystyki i stworzenie systemu obiektów turystycznych propagujących polskie tradycje.
Źródło: aktualnosciturystyczne.pl
turystyka raport turystyka w kraju turystyka za granicą
Giżycko to jedna z najbardziej urokliwych miejscowości na Mazurach. Bezpośredni kontakt z przyrodą to dla osób zmęczonych hałasem i betonozą wielkich miast wspaniała okazja do złapania oddechu i zmiany otoczenia. Poznaj najciekawsze atrakcje Giżycka i okolic, które musisz odwiedzić z drugą połówką. więcej...
Wybór miejsca na urlop nie jest takim prostym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, a także oczekiwań w zakresie formy wypoczynku. więcej...
Akumulator iPhone 11 Pro to ta wyjątkowa część urządzenia, która w ogromnym stopniu zadecydowała o sukcesie tego modelu, lecz nawet ona podlega prawom chemii. więcej...
W ramach działań public relations mieści się utrzymanie kontaktu z konsumentami oraz nawiązanie z nimi relacji w celu budowania pozytywnego wizerunku. Do osiągnięcia tych celów wykorzystuje się m.in. media społecznościowe. Social media w działaniach PR mają ogromne znaczenie. Na czym dokładnie polegają i czy każda firma powinna je wdrożyć? więcej...
Imprezy firmowe to w ostatnich latach coraz częściej wybierana przez pracodawców forma pogłębiania relacji z pracownikami i klientami. Event firmowy to nie tylko okazja do spędzenia wspólnie czasu poza biurem i zabawy. To także doskonałe narzędzie wspomagające rozwój i osiąganie celów zespołowych. Warto je wykorzystać. więcej...
Czy ktoś wie jak się nazywał utwór którym zaszczyciła nas Izabela Kopeć na tej Gali?