Hotel Diva SPA
Kołobrzeg
Hotel Star Dadaj *** Resort & Spa
Barczewo
Mieszkania
Tyniec Mały
Villa Beata - Noclegi Nowy Sącz
Nowy Sącz
Łódzki Szlak Konny im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” będzie nie tylko najdłuższym, lecz także najbezpieczniejszym i najlepiej oznakowanym szlakiem konnym w Polsce. Mają to umożliwić urządzenia GPS, audio-przewodniki, setki tablic informacyjnych oraz czterojęzyczny portal internetowy. Szlak powstanie do grudnia 2011 roku.
Łódzki Szlak Konny to aż 1817 km tras przystosowanych do różnych form aktywności konnej, ale też liczne atrakcje historyczne, kulturalne i przyrodnicze. Aby turyści bez problemu mogli swobodnie poru-szać się po tak rozległej przestrzeni i korzystać z oferty szlaku, zostanie stworzona unikatowa - oparta o najwyższe światowe standardy - infrastruktura.
Na infrastrukturę informacyjną Łódzkiego Szlaku Konnego będą składały się przede wszystkim: sieć centrów i punktów informacji turystycznej z Centrum Zarządzania Szlakiem przy ulicy Wycieczkowej 86 w Łodzi, a także tablice informacyjne (przydrożne i kierunkowe) rozmieszczone na trasie oraz au-tomatyczne przewodniki głosowe. Audio-przewodniki, spotykane dotychczas w polskich muzeach, zostaną dostosowane do potrzeb osób zwiedzających region w siodle. Już samo zbliżenie się turysty do danego obiektu spowoduje uruchomienie komunikatu głosowego – mówi Piotr Wandachowicz, kierownik projektu z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi - Nie będzie konieczności zwiedzania według z góry narzuconej kolejności, czy też szukania numerka obiektu, który nas zainteresuje – dodaje. Przewodniki głosowe będzie można wypożyczyć w wyznaczonych punktach informacyjnych.
Odpoczynek zarówno dla ludzi, jak i koni, zapewnią, znajdujące się w około dwudziestokilometrowych odstępach, specjalnie wybudowane miejsca postojowe zaopatrzone w wiaty, altany, koniowiązy i zagrody oraz ośrodki konne i gospodarstwa agroturystyczne.
Trasę wycieczki i plan zwiedzania Łódzkiego Szlaku Konnego będzie można ustalić jeszcze w domo-wym zaciszu, dzięki systemowi e - informacji działającemu w Internecie 24 godziny na dobę. Czteroję-zyczny portal stanie się bazą atrakcji turystycznych oraz usług hotelarskich, gastronomicznych, komu-nikacyjnych i medycznych. Co więcej, serwis umożliwi dokonywanie rezerwacji i płatności on-line.
Łódzki Szlak Konny to także zupełnie nowa jakość dbania o bezpieczeństwo. W ramach projektu, planuje się zastosowanie unikatowego rozwiązania pozwalającego na monitorowanie jeźdźca i konia wraz z powiadamianiem służb ratowniczych w razie wypadku o lokalizacji potrzebującego pomocy. System monitoringu będzie obejmował również kajakarzy, turystów pieszych i rowerzystów. Karetki pogotowia ratunkowego oraz inne pojazdy ratownicze zostaną wyposażone w przenośne urządzenia do nawigacji GPS z mapami szlaków – informuje Piotr Wandachowicz - Ułatwi to dostęp do poszko-dowanych, co ma szczególne znaczenie na terenach leśnych - dodaje. Ważnym elementem dbania o bezpieczeństwo będą także 103 przejścia drogowe w miejscach, gdzie szlak przecina drogi woje-wódzkie i krajowe. Powstanie tam sygnalizacja świetlna oraz staną specjalne oznaczenia.
Projekt „Turystyka w siodle - infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego” jest realizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi oraz Polską Organizację Turystyczną. Został dofinansowany ze środków Unii Europejskiej z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Projekt zakłada powstanie produktu turystycznego promującego turystykę konną jako formę aktywnego spędzania czasu wolnego, przy jednoczesnym wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi. Dodatkowym elementem będzie łatwa dostępność do usług gastronomicznych, medycznych, fizjoterapeutycznych, a także do usług bezpośrednio związanych z pielęgnacją koni, tj. usług weterynaryjnych, kowalskich, czy też punktów zaopatrzenia w paszę dla koni. Innymi słowy, cały szlak będzie tworzyć kompleksową ofertę ułożoną pod kątem potrzeb różnych grup odbiorców.
Projekt „Turystyka w siodle – infrastruktura innowacyjnego i unikatowego produktu turystycznego” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
www.wsiodle.lodz.pl
podróże wycieczki turystyka Łódź konie noclegi w Łodzi turystyka konna szlak konny
Czy wiesz, że najmniejszy podróżnik ma zaledwie kilkanaście centymetrów, a swoją bazę do wypadów na wszystkie kontynenty świata ma w Polsce? Poznaj Wesołego Wieżowca, uśmiechniętego globtrotera, który odwiedził kilkaset miejsc na świecie. więcej...
Malowniczy Ustroń leży w województwie śląskim. Najbardziej znany jest z licznych uzdrowisk i sanatoriów, z których chętnie korzystają seniorzy. Do miejscowości, która rozpościera się po obu stronach wartkiej Wisły, przyjeżdżają także całe rodziny. Tutaj atrakcji naprawdę nie brakuje, dlatego właśnie ten kierunek warto obrać zarówno na krótki weekendowy wypad, jak i na nieco dłuższy urlop. Co zwiedzić w Ustroniu i z jakich udogodnień turystycznych skorzystać zimą oraz latem? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w naszym artykule! więcej...
Jeśli właśnie kupiłeś używany samochód, musisz pamiętać o jego przerejestrowaniu. To obowiązkowa czynność, której niedopełnienie wiąże się z karą finansową. Jak i gdzie przerejestrujesz samochód? Jakie dokumenty będą Ci potrzebne i ile czasu warto zarezerwować na takie formalności? Tego wszystkiego dowiesz się z poniższego artykułu. więcej...
Góry są piękne i stanowią doskonała propozycję na wakacje. Dla wielu osób wędrowanie po górach to dawka ogromnej inspiracji, do spełniania siebie. więcej...
Łamigłówki to sposób na rozwój logicznego myślenia oraz treningu inteligencji przestrzennej dla dzieci i dorosłych. To również świetna zabawa dla każdego. Na rynku istnieje wiele rodzajów tego typu gier, a jedną z popularniejszych form są łamigłówki drewniane. więcej...