Poznańska Palmiarnia od wielu wielu lat cieszy się ogromną popularnością i nic w tym dziwnego, bo zachwycających roślin z całego świata ma całe mnóstwo. Ekspozycję Palmiarni uzupełniają także liczne gatunki małych zwierząt, punkt akwaryjny oraz urocza kawiarnia.
Turyści z całego kraju, a także ze świata odwiedzają to miejsce w trakcie swojej podróży, liczni wybierają noclegi w Poznaniu, aby w ciągu kilku dni zwiedzić to wszystko co najciekawsze i najpiękniejsze w tym mieście.
Historia Palmiarni sięga 1910 roku, w którym to powstała zabudowa w pierwotnym kształcie, o powierzchni 534 m2. Składała się z części centralnej, w której prezentowano palmy oraz dwóch skrzydeł, przeznaczonych do kolekcji kaktusów i roślin tropikalnych. Przez szereg lat była rozbudowywana, unowocześniana, miała swoje dobre i złe chwile, jak na przykład bombardowanie w czasie II wojny światowej. Jednak wola przywrócenia dawnej świetności tego miejsca zwyciężyła i po ostatecznej rozbudowie ponownie została udostępniona do ogólnego zwiedzania.
Obecnie do zwiedzania jest aż 11 pomieszczeń, w których zobaczyć możemy: roślinność subtropikalną, roślinność klimatu umiarkowanego, liczne akwaria, sukulenty Ameryki, roślinność tropikalną, kserofity starego i nowego świata oraz roślinność sawanny. Dodatkowo dla gości pozostaje do dyspozycji park Wilsona, kawiarnia w Palmiarni oraz pawilon usługowo – dydaktyczny.
Bujna roślinność zachwyca zwiedzających, którzy z przyjemnością relaksują się na ławeczkach znajdujących się wśród zieleni. Panująca wewnątrz temperatura sprawia, że miejsce to jest doskonałym obiektem do zwiedzania nawet w czasie zimy, czy w deszczowe dni – jest tam ciepło.
Pawilony Palmiarni Poznańskiej to także doskonałe miejsce dla różnorodnych wystaw - kwiatów ciętych (tulipany, chryzantemy), bonsai, storczyków, zwierząt (rasowych kotów, kanarków, gołębi), sztuki (fotografia, rzeźba, ceramika, mozaika, gobeliny) oraz sztuki użytkowej i rzemiosła. Palmiarnia zaprasza również na wystawy malarstwa, grafiki, czy rysunku. Prezentowane są prace najróżniejszych artystów.
Palmiarnia – urocze miejsce na relaksujący spacer, na pierwszą randkę, czy pogłębienie wiedzy o otaczającej nas przyrodzie.
Polecam.
Małgorzata Michalska
Planując wycieczkę do Poznania zapoznaj się z bazą noclegową – noclegi w Poznaniu rezerwuj z wyprzedzeniem.
atrakcje turystyczne Poznań przewodnik turystyczny województwo wielkopolskie Cytadela Palmiarnia
Chcesz zaoszczędzić na oponach do samochodu? W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą opony całoroczne. więcej...
Poczopek to niewielka osada położona niedaleko Białegostoku. Sama wieś nie przedstawia jakiś nadzwyczajnych atrakcji. Co innego Nadleśnictwo w Krynkach. więcej...
Marzysz o spędzeniu urlopu z dala od miejskiego zgiełku, za to wśród nieskażonych ludzką ręką polskich gór? więcej...
Polskie wybrzeże każdego roku przeżywa prawdziwe oblężenie i pojawia się tam wielu turystów szukających dla siebie atrakcyjnego miejsca na wakacyjny wyjazd. więcej...
Zastanawiasz się nad wyjazdem nad polskie morze? To bardzo dobry pomysł. Unikniesz wakacyjnego tłoku i naprawdę skutecznie wypoczniesz. więcej...