Poznań za pół ceny! Nie do wiary!

Odkryj Poznań za pół ceny!

Poznań zaprasza na wyjątkowy weekend do Poznania! 13 i 14 czerwca 2009 r. w wybranych hotelach, restauracjach, muzeach będzie o 50% taniej. W ten weekend taniej oznaczać będzie też lepiej. Dla turystów przygotowano szereg dodatkowych, niedostępnych zwykle atrakcji…

Gospodarni i oszczędni poznaniacy oszaleli i tną ceny! Takie wrażenie odniosą turyści, którzy w weekend 13-14 czerwca odwiedzą Poznań. Taniej będzie w hotelach, które na co dzień zadowalają najwybredniejszych gości biznesowych przybywających na międzynarodowe Targi Poznańskie. Taniej będzie w wybranych restauracjach, pubach, kawiarniach. Taniej, ale i ciekawiej będzie w poznańskich muzeach! W sobotę otworzą one swoje podwoje zupełnie za darmo, a w niedzielę w sprzedaży będą tylko bilety ulgowe. Dodatkowo światło dzienne ujrzą jedynie w weekend 13-14 czerwca eksponaty, które spoczywają od kilkudziesięciu lat w ciemnych magazynach. I tak, na przykład egipskie maski będzie można oglądać po raz pierwszy od 1938 r.!

Turyści, których skuszą niskie ceny będą mogli brać udział także w darmowych przechadzkach Traktem Królewsko-Cesarskim. Odkryte zostaną podziemia poznańskiej katedry – miejsca pochówku pierwszych władców Polski. Wyjątkowo dla turystów otwarte zostaną komnaty Zamku Cesarskiego. Dla zwiedzających udostępniony zostanie zamknięty na co dzień XIX-wieczny pruski fort.

Dla tych, których nudzi zwiedzanie z przewodnikiem przygotowaliśmy specjalną edycję gry miejskiej, czyli nowego, ekscytującego sposobu na zwiedzanie miasta rodem z “Kodu Leonarda da Vinci”. Miasto zamieni się na cały dzień w planszę do gry, a wskazówkami w grze będą pozacierane inskrypcje, ukryte rzeźby i detale architektoniczne. Pierwsze informacje już wkrótce…

Weekend 13-14 czerwca to dwa ostatnie dni Jarmarku Świętojańskiego oraz szansa na udział w największym w tej części Europy festiwalu muzyki etno – Ethno Porcie

Co ciekawego w weekend 13-14 czerwca?

Poza obniżeniem cen za usługi turystyczne i specjalnymi wycieczkami z przewodnikami miejskimi, warto do Poznania przyjechać, aby wziąć udział w szeregu innych imprez, takich jak:

Co ciekawego..

Jarmark Świetojański

XXXIV Jarmark Świętojański

Poznań nieodłącznie kojarzy się z targami – już w XV wieku, dzięki jarmarkom, które wyznaczały rytm życia miasta i ułatwiały nawiązywanie kontaktów handlowych i przyciągały kupców z od¬ległych krain, miasto postrzegane było jako emporium handlowe. Jednym z nich był, organizowany w czerwcu na św. Jana – Jarmark Świętojański. Z biegiem lat impreza stawała się nie tylko wydarzeniem handlowym, ale także kulturalnym i towarzyskim: ściągała do miasta artystów, prowokowała wydarzenie kulturalne, obrastała w projekty towarzyszące. Tak będzie i w tym roku na Starym Rynku w Poznaniu, który przez dziewięć dni (6-14.06.09) należeć będzie do kupców, rzemieślników i artystów.

Co ciekawego..

Ethno Port Poznań 2009

12-14 czerwca 2009

Wybitne postaci sceny world music przyjadą do Poznania na zaproszenie Centrum Kultury “Zamek”, organizatora festiwalu Ethno Port Poznań. Na drugiej edycji imprezy wystąpią Mari Boine, Iva Bittowa, Transglobal Underground, Taraf De Haidouks, Djivan Gasparyan, Habib Koité i Houria Aïchi & L’Hijâz’Car.

Nie zapomnimy też o polskich wykonawcach. Zaproszeni przez nas goście, przedstawiciele międzynarodowych mediów i stowarzyszeń zajmujących się muzyką folkową, będą mieli okazję poznania dorobku polskich artystów – Joanny Słowińskiej oraz grup Żywiołak i Alamut.

Wycieczki

Wycieczki Traktem Królewsko-Cesarskim

Zapraszamy na bezpłatne przechadzki po Trakcie Królewsko-Cesarskim. Podczas wycieczki będzie można zapoznać się z wyjątkowymi zabytkami i ponadtysiącletnią historią miasta, w której w sposób szczególny zapisali się królowie i cesarze.

Sobota i niedziela

Spotkanie o godz. 17 przy kościele NMP na Ostrowie Tumskim

“Tu się Polska zaczęła…”

Czas trwania: 1,5 h

Ostrów Tumski to najstarsza części miasta, która liczy już ponad 1000 lat. Mieszko I i Bolesław Chrobry, pochowani w Katedrze zapoczątkowali wielką historię tego miejsca….

Kościół NMP – Katedra – Most Cybiński – Akademia Lubrańskiego

Sobota i niedziela

Spotkanie o godz. 14 przed Ratuszem

Śladami królów i cesarzy po Starym Mieście

Założone w 1253 roku miasto gościło w swych murach wielu władców – od Przemysła II po Napoleona Bonaparte. Poznaj anegdoty, tajemnice i miejsca z nimi związane….

Zamek Królewski – mury Miejskie i kościół Katarzynek – kościół dominikanów – Ratusz – Kamienica pod daszkiem – Pałac Górków – Pl. Kolegiacki – Kamienica nr 55.

Zwiedzanie nie obejmuje wnętrz kościołów.

Wyjątkowo w weekend 13/14 czerwca otworzymy dla turystów podziemia kościoła farnego. Szczegóły wkrótce!

Zamek

Turyści będą mieli także okazję obejrzeć zamkniętę komnaty Zamku Cesarskiego i dowiedzieć się o wielu jego tajemnicach, które zaczynają się jeszcze w czasach panowania cesarze Wilhelma II.

W weekend 13/14 czerwca umożliwimy zwiedzanie jednego z poznańskich fortów.

Źródło oraz szczegóły:

http://www.poznan.pl/mim/public/publikacje/pages.html?id=10806&instance=1017&lang=pl

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...