Roboty – Projektora – na Przystanku Woodstock

Miasto Robotów, w którym będzie można samodzielnie złożyć i zaprogramować roboty, a także poznać zasady działania maszyny parowej czy silnika elektrycznego. To wszystko czeka na uczestników Przystanku Woodstock, który rozpoczyna się w czwartek 4. sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Miasto Robotów będzie częścią namiotu Muzeum Powstania Warszawskiego.

W trakcie festiwalowych koncertów w namiocie Muzeum Powstania Warszawskiego zorganizowane zostanie stoisko informacyjno-animacyjne programu PROJEKTOR – wolontariat studencki. Uczestnicy programu będą zachęcać uczestników festiwalu do wspólnego rozwijania umiejętności kreatywnego i logicznego myślenia.

Uczestnicy „Przystanku Woodstock” będą mieli okazję samodzielnie złożyć i zaprogramować roboty, a także znaleźć ich zastosowanie. Budowa współczesnych robotów z klocków LEGO Mindstorms będzie doskonałą okazją do puszczenia wodzy fantazji, a jednocześnie sprawdzenia własnych umiejętności w precyzyjnym dopasowaniu wszystkich elementów i właściwym programowaniu.

Dodatkowo pięciu wolontariuszy z Poznania, Olsztyna i Lublina poprowadzi zajęcia, podczas których przedstawią zasady działania maszyny parowej, maszyny Stirlinga, silnika elektrycznego i wielu innych ciekawych konstrukcji.

„Dlaczego zdecydowaliśmy się na roboty? Przykuwają uwagę,  uczą i bawią jednocześnie. Nawiązują do nauk ścisłych, gdzie ważna jest precyzja i logiczne myślenie. Na początku zawsze staramy się wytłumaczyć zasady działania robotów i pomagać w konstruowaniu pierwszych modeli, ale ze zbudowaniem kolejnych nawet młodsze dzieci nie mają żadnego problemu” – mówi Ewelina Kliza z realizującej projekt Fundacji Rozwoju Wolontariatu.

Zajęcia będą polegały na aktywnym uczestnictwie osób odwiedzających namiot i nawiązują do autorskich projektów, które w ramach programów Fundacji Rozwoju Wolontariatu tworzą studenci różnych uczelni z całej Polski. Dotychczas pomysł tworzenia robotów wykorzystano we wcześniejszych przedsięwzięciach PROJEKTORA, takich jak Fenomenalia, Energia Nauki, Młody Nobel czy pikniki edukacyjne organizowane na Podkarpaciu.

„Roboty koncentrują często obcych sobie ludzi wokół wspólnych potrzeb, inspirują ich do pracy zespołowej, pozwalają uczyć się przez doświadczenie, dostarczając przy tym dobrej zabawy. Różnego typu bariery, jak brak wspólnego języka czy wcześniejsze uprzedzenia, przestają mieć znaczenie” – uzasadnia prezes Fundacji Rozwoju Wolontariatu Zdzisław Hofman.

Namiot Muzeum Powstania Warszawskiego usytuowany zostanie przy głównym namiocie Akademii Sztuk Przepięknych, obok sceny folkowej i kina. W warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy PROJEKTORA będzie można wziąć udział od 4 do 6 sierpnia w godz. 11-16.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/bsz

 

www.naukawpolsce.pl

Czy impreza okolicznościowa w górach?
Organizacja imprezy okolicznościowej w górach to nie tylko doskonała okazja do uczczenia ważnego wydarzenia,...
Wynajem sali na organizację przyjęcia okolicznościowego w Lublinie
Ciekawa propozycja, oferta miejsca na przyjęcia, imprezy okolicznościowej w Lublinie.
Władysławowo 2013 - będzie się działo!
Sezon turystyczny we Władysławowie zapowiada się wyjątkowo gorąco! Letnia scena muzyczna to moc koncertów...
Letnia Scena Muzyczna Władysławowo 2013 - kalendarz imprez
Letnia Scena Muzyczna 2013 we Władysławowie zapowiada się wyjątkowo gorąco: Pezet, O.S.T.R., Brodka,...
Podniebny duet, czyli rzecz o skokach w tandemie.
Dreszczyk adrenaliny, moc wrażeń i kilka minut spadania w dół w zawrotnym tempie ? oto marzenia wielu...
Kraków rozrywka, noclegi, atrakcje.
Duże miasta w odróżnieniu od małych miast dysponują infrastrukturą umożliwiającą mieszkańcom korzystanie...