Turyści wybiorą klimatyczne atrakcje turystyczne

Położony w Beskidzie Sądeckim Stary Sącz i znajdująca się po drugiej stronie granicy Lewocza to idealne miejsca zarówno na weekendowy wypad jak i tygodniowy pobyt. Kuszą tu prawdziwe, historyczne rarytasy, jak chociażby znajdujący się w kościele św. Jakuba w Lewoczy najwyższy gotycki ołtarz na świecie, dłuta Mistrza Pawła, który nauki pobierał nie gdzie indziej lecz u samego Wita Stwosza w Krakowie. Albo jeden z największych, starych rynków tej części Europy, otoczony dziesiątkami świetnie odrestaurowanych, gotyckich i renesansowych kamieniczek. Dosłownie za rogiem znajduje się jedna z największych atrakcji przyrodniczych Słowacji – Słowacki Raj, zaś tuż obok ruiny Spiskiego Zamku, sprawiedliwie zaskakujące – i położeniem i ogromem – wszystkich turystów, którzy widzą je pierwszy raz.

W Starym Sączu odwiedzających przyciągają niesamowite historie związane z bł. Janem Pawłem II, fenomenalny klimat typowego, galicyjskiego miasteczka, z uroczym, brukowanym granitowymi otoczakami ryneczkiem i świetnej klasy restauracjami, serwującymi kuchnie cesarsko – królewskiego pogranicza.
Te wszystkie atrakcje warto zobaczyć na własne oczy, a przy okazji powalczyć o cenne nagrody. Ruszył konkurs, organizowany przez Urząd Miejski w Starym Sączu, skierowany do turystów, którzy do 30 września 2011 odwiedzą dwa miasteczka, związane partnerskie projektem „Stary Sącz i Lewocza – karpackie miasteczka z klimatem”. Zadaniem odwiedzających będzie zarówno zawitanie do miasteczek jak i zdobycie okolicznościowych stempli na specjalnym kuponie dostępnym na miejscu, a także wskazanie tej atrakcji turystycznej, która ma – w ich opinii – najlepszy klimat, oraz uzasadnienie swojego wyboru. Aby wziąć udział w konkursie opisane kupony trzeba pozostawić w specjalnych urnach lub przesłać do organizatora.

Jury konkursowe zapozna się z opiniami i wybierze tę najciekawszą. Jej autor zdobędzie nagrodę: tygodniowy pobyt w Starym Sączu lub Lewoczy (zwycięzca sam może zadecydować), pobyt w AquaCity Poprad i nowoczesnego iPada oraz przewodnik po klimatycznych miasteczkach.

Dodatkowo, dla właściciela atrakcji, która zdobędzie tytuł „najbardziej klimatycznej” organizator konkursu przewidział nagrodę w postaci kampanii reklamowej zwycięskiej atrakcji o wartości 10 tys zł brutto, zrealizowanej w portalu turystycznym GoPlanet.pl

Szczegóły konkursu, lista miejsc, gdzie można dostać kupony i zdobyć stemple znajdują się na oficjalnej stronie internetowej Starego Sącza i Lewoczy – http://StarySacz-Lewocza.e
u

O Starym Sączu i Lewoczy
Stary Sącz i Lewoczę od 1995 roku łączy porozumienie o współpracy miast partnerskich. Wole współpracy Burmistrzowie obydwu miast potwierdzili deklaracją podpisaną w 2003 roku. Na przestrzeni tych lat trwa intensywna kooperacja, przede wszystkim na polu turystyczno-kulturalnym. Każdego roku zespoły artystyczne działające w każdym z miast występują podczas imprez folklorystycznych organizowanych przez partnerów. Rzemieślnicy oraz artyści wystawiają swoje prace podczas organizowanych plenerów i targów sztuki i rzemiosła w Lewoczy i Starym Sączu – m.in. w czasie „Jarmarku Sztuki” i „Dni Mistrza Pawła”. Oba miasta, dwie „perły” (beskidzka i spiska), wiele łączy: podobieństwa historyczne (były często odwiedzane przez średniowiecznych monarchów), cenne zabytki architektury i kultury, a także pamiętne pielgrzymi Jana Pawła II.
Teraz, w ramach realizowanego projektu „Stary Sącz i Lewocza – karpackie miasteczka z klimatem” włodarze miast chcą zachęcić odwiedzających turystów do większej aktywności. Akcja scala w jednym produkcie turystycznym dwa historyczne miasta: Stary Sącz i Lewoczę – wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oferując turystom unikalne i zróżnicowane atrakcje podczas krótkiego (np. weekendowego) wypadu. Projekt łączy w sobie działania: edukację mieszkańców, wymianę i promocję dobrych wzorców i praktyk, działania inwestycyjne poprawiające estetykę i dostępność turystyczną (oznakowanie, informacja), organizację bliźniaczych imprez kulturowych, a także śmiało sięga po nowe technologie. W ramach projektu wydany został przewodnik turystyczny po miasteczkach – w wersji książkowej i elektronicznej, na urządzenia mobilne.
Projekt realizowany jest w pod auspicjami Unii Europejskiej, partnerem wiodącym projektu jest Miasto Stary Sącz, a kolejnymi partnerami: Miasto Lewocza oraz Fundacja Rozwoju Ziem Górskich.

 

Źródło: www.otopr.pl

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...