Ubezpieczenia turystyczne: Jak nie zbankrutować na wakacjach zagranicznych, gdy zdarzy się wypadek?

 Wakacje za pasem. Tysiące Polaków odwiedza właśnie biura podróży w poszukiwaniu wymarzonego urlopu za granicą. Niezależnie od tego, czy wybierzemy w pełni zorganizowany pobyt w hotelu w ramach opcji all inclusive, czy też stawiamy na spontaniczny wyjazd na własną rękę, nigdy nie wolno zapominać o wykupieniu wakacyjnej polisy.

Znane porzekadło mówi, że „przezorny, zawsze ubezpieczony”. W letnich miesiącach nie powinniśmy ani na chwilę przestawać hołdować tej zasadzie. Oczywiście, wakacje to dla wielu z nas czas beztroski, gdy nie myślimy o przykrych konsekwencjach (nie tylko zdrowotnych, ale także finansowych) nieszczęśliwych wypadków. Gdy wypoczywamy na urokliwej, greckiej plaży lub zwiedzamy Luwr i Wersal, raczej dalecy jesteśmy od tego, aby zastanawiać się nad tym, co się stanie, jeśli zostaniemy okradzeni, albo skręcimy kostkę. Wydaje się nam, że ubezpieczenie wliczone w cenę zorganizowanej wycieczki pokryje wszelkie koszty związane z leczeniem. Może się jednak okazać, że jego zakres jest ograniczony i niewystarczający na sfinansowanie np. wizyty w szpitalu. W takiej sytuacji urlop popsuje się nam podwójnie: nie tylko z powodu nieszczęśliwego zdarzenia, ale również ze względu na nagły odpływ gotówki z portfela. Jak się przed tym zabezpieczyć? Rozwiązaniem jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego.

Ubezpieczenie turystyczne – finansowy spadochron w razie wakacyjnych tarapatów

  • Wybierając polisę wakacyjną trzeba wziąć pod uwagę dokąd i na jak długo wyjeżdżamy na urlop;

  • Warto ubezpieczyć się nie tylko od następstwa chorób i nieszczęśliwych wypadków, ale też np. od kradzieży bagażu.

Decydując się na wybór ubezpieczenia turystycznego stajemy przed możliwością zakupu gotowego pakietu lub skomponowania zakresu polisy, na co pozwala np. oferta Radość Odkrywania towarzystwa UNIQA. Ubezpieczenie, które pokryje koszty leczenia za granicą oraz następstwa nieszczęśliwych wypadków (NNW), to absolutne minimum, na które powinien zdecydować się każdy chcący spędzić urlop poza Polską. Warto też zdecydować się na pokrycie kosztów kontynuacji leczenia już po powrocie do kraju.

Podobnie rzecz ma się z ochroną od kradzieży bagażu i sprzętu sportowego – to zdarzyć się może zawsze, więc warto dmuchać na zimne.

Pakiet warto uzupełnić też o pokrycie kosztów odstąpienia od podróży z różnych przyczyn np. rezygnacji z wyjazdu z biurem podróży z powodów zdrowotnych, czy odwołania biletów lotniczych i kolejowych lub autokarowych czy promowych.

Rośnie świadomość Polaków dotycząca kosztów jakie może wygenerować jedno niefortunne zdarzenie za granicą np. choroba, złamanie nogi, uszkodzenie komuś jego własności, kradzież bagażu. Dlatego coraz więcej Polaków przed podróżą zagraniczną decyduje się na polisę turystyczną. Niestety nadal część naszych rodaków, zakłada że nic im się nie przydarzy podczas wakacji. Jednak oszczędność na polisie podróżnej jest złudna, bowiem relacja składki do kosztów jakie trzeba będzie ponieść zagranicą, gdy zdarzy się wypadek jest ogromna. Polisa kosztuje średnio 30 zł/osobę/na tydzień. Nie warto jednak ograniczać się do standardowych opcji ubezpieczenia turystycznego, lecz zdecydować się na jego rozbudowę o dodatkowe opcje. Przy wyborze polisy pamiętajmy, że ważne jest to, dokąd chcemy się udać. Jeżeli zamierzamy wyruszyć w podróż życia po egzotycznych krajach, polisa powinna uwzględniać leczenie chorób tropikalnych (oczywiście nie zwalnia to od konieczności zaszczepienia się przed wyjazdem). Podobnie powinno się rozważyć zakup polisy chroniącej przed skutkami aktów terrorystycznych, jeśli podróżujemy do kurortów w regionach świata uważanych powszechnie za mniej bezpieczne (Egipt, Tunezja, Izrael, Bliski Wschód). Jeżeli zaś cierpimy na przewlekłą chorobę (np. cukrzycę), wówczas rozsądnie jest rozważyć wykup polisy od zaostrzenia się jej przebiegu podczas zagranicznych wojaży.

Posiadając ubezpieczenie turystyczne będziemy mogli jeszcze bardziej oddać się wakacyjnemu relaksowi. Nie będziemy bowiem musieli się martwić, że nieszczęśliwy wypadek lub choroba (a tych przewidzieć nie sposób) popsują nam wakacje także dlatego, że narażą nas na dodatkowe, czasem bardzo wysokie, koszty.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu turystycznym na: https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-podrozy/ubezpieczenie-radosc-odkrywania

Artykuł sponsorowany

 

Majówkowe wyprawy – co warto zapakować do plecaka?
Majówka sprzyja wyprawom w mniej i bardziej znane miejsca. Chętnie zabieramy na urlop całą rodzinę lub...
Jaki hotel w centrum Krakowa wybrać?
Kraków to miasto, które zachwyca swoją historią i kulturą, przyciągając turystów z całego świata. W sercu...
Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....