Warszawa zanotowała najwyższy wzrost cen hoteli

Z najnowszego sondażu cen usług hotelowych przeprowadzonego przez HRS – wiodący portal rezerwacji hotelowych w Europie – wynika, że poprzez atrakcyjne ceny noclegów, stolice państw Europy Środkowo-Wschodniej przyciągają coraz więcej turystów.

Coraz więcej turystów

Rosnący popyt na wyjazdy do miast Europy Środkowo-Wschodniej nieznacznie wpłynął na wysokość cen noclegów. Mimo, że ceny w niektórych dużych miastach wzrosły w porównaniu z rokiem ubiegłym, wiele hoteli w atrakcyjnych turystycznie miastach nadal przyciąga gości prawdziwymi okazjami cenowymi. Przykładowo, po stosunkowo niewysokich kosztach turyści i biznesmeni mogą odwiedzić stolice państw bałtyckich. Przy średniej cenie za pokój na poziomie około 60 Euro, pobyt w Rydze, Wilnie lub Tallinie nie nadwyręży znacząco budżetu podróżnych. W Tallinie – Kulturalnej Stolicy Europy w roku 2011 (wraz z fińskim miastem Turku) ceny znacząco wzrosły. Średnia cena pokoju w Tallinie wzrosła o około 15 procent w stosunku do roku ubiegłego i wynosi około 66 Euro.

W średnim przedziale cenowym uplasowały się dwa miasta z listy najpopularniejszych miejsc turystycznych w Europie Środko-Wschodniej – dysponując budżetem w wysokości około 70 Euro za nocleg można znaleźć hotel w rozsądnej cenie w Pradze lub Budapeszcie. Również stolice Bułgarii (Sofia) i Rumunii (Bukareszt) przyciągają turystów umiarkowanymi cenami.

Warszawa drożeje

„Badania pokazały, że najbardziej znacząco w porównaniu do maja 2010 roku wzrosły ceny w Warszawie” – zauważa Artur Lisowski, Dyrektor Marketingu HRS Polska. „Nasza stolica odnotowała, najwyższy wśród miast biorących udział w badaniu, skok cen – o ponad 19 procent, aż do poziomu średnio 88 Euro za noc. Na wzrost cen hoteli w Warszawie wpływ ma nie tylko zainteresowanie ze strony turystów, ale przede wszystkim wciąż niewystarczająca jak na stolicę baza noclegowa.”, dodaje.

Stolica Rosji, Moskwa, pozostaje nadal na szczycie rankingu cenowego. Uwzględniając ceny pokoi hotelowych na poziomie prawie 153 Euro za noc, zakwaterowanie w Moskwie jest zdecydowanie najdroższe.

Stolica Słowenii Lublana i stolica Słowacji Bratysława to stosunkowo drogie miasta, a usługi hotelowe są tam znacznie droższe niż przed rokiem. W Belgradzie natomiast ceny spadły znacząco w porównaniu z rokiem poprzednim, więc turyści odwiedzający stolicę Serbii mogą spodziewać się cen o prawie 10 procent niższych niż na początku lata 2010 roku. Za noc w hotelu w Belgradzie goście płacą średnio około 82 Euro.

Ceny nadal pozostają stosunkowo niskie

Mimo znacznego wzrostu cen, wycieczka do największych miast Europy Środkowo-Wschodniej jest nadal stosunkowo niedroga w porównaniu z podróżą do miast Europy Zachodniej. Z wyjątkiem Moskwy, średnia cena noclegu wynosi nieco poniżej 100 Euro, co stanowi znacznie lepszą ofertę cenową niż w większości dużych miast w zachodniej części Europy.

 

 

HRS – portal hotelarski

HRS jest operatorem ogólnoświatowego systemu rezerwacji hotelowych dla osób prywatnych i osób podróżujących służbowo, opartego na bazie danych obejmującej ponad 250 000 hoteli wszystkich kategorii w 180 krajach – średnio portal przyciąga 5,5 mln użytkowników miesięcznie. Dzięki ofercie obejmującej dziesiątki tysięcy hoteli oraz setki sieci hotelowych, system HRS umożliwia największy wybór hoteli na świecie Bezpłatny system rezerwacyjny umożliwia dokonanie rezerwacji przez Internet po niskiej cenie, z gwarancją najlepszej ceny. HRS Exclusive Prices gwarantuje także ceny co najmniej 10 procent niższe niż w konkurencyjnych systemach. Wybór hotelu ułatwiają szczegółowe opisy hoteli i ok. 2,5 mln ocen hoteli zamieszczanych przez gości hotelowych. Ponad 25.000 firm dokonuje regularnych rezerwacji miejsc hotelowych na potrzeby podróży służbowych, konferencji i wyjazdów grupowych za pośrednictwem HRS i korzysta ze specjalnych stawek korporacyjnych HRS, umożliwiających obniżki cen nawet do 30 procent. HRS jest także liderem innowacyjnych rozwiązań i ustanawia wysoka poprzeczkę dla branży w dziedzinie komunikacji za pośrednictwem przenośnych urządzeń. Poprzez opracowanie nowych mobilnych aplikacji na wszystkie standardowe smartfony i tablety HRS korzysta ze wszystkich nowoczesnych kanałów komunikacji, aby jeszcze bardziej ułatwić klientom znalezienie odpowiedniego hotelu, nawet w czasie podróży. Założony w 1972 roku, HRS ma siedzibę w Kolonii i posiada oddziały w Szanghaju, Londynie, Paryżu, Warszawie, Rzymie, Stambule i w Moskwie. Jest też wyłącznym właścicielem portalu poświęconego Alpom, z siedzibą w Innsbruck: www.tiscover.com.

 

Więcej informacji na stronie: www.HRS.com

HRS na Facebooku: www.facebook.com/HRS

 

Źródło: otwarty.pl

Stronie Śląskie Atrakcje - Krótki przewodnik po najbardziej dziewiczym fragmencie ziemi kłodzkiej.
Stronie Śląskie, położone w malowniczym sercu Gór, stanowi jedno z tych miejsc na mapie Polski, które...
Nowa oaza luksusu w sercu Bieszczadów
– Czy kiedykolwiek marzyłeś o luksusowych wakacjach w malowniczych Bieszczadach? – Czy...
Ferie z rodziną w hotelu z basenem - gdzie warto się wybrać?
Zimowe ferie z rodziną mogą być niezapomniane, zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na pobyt w atrakcyjnym...
Z czego znane jest miasto Tarnów? Gdzie warto nocować w Tarnowie?
Tarnów przez lata reklamował się jako “polski biegun ciepła”. Faktycznie, miasto to ma specyficzny...
Kaszuby – oaza spokoju i piękna natury
Kaszuby, położone w sercu północnej Polski, są synonimem spokoju i piękna natury. Ten malowniczy region,...
Hotel czy apartament: co lepiej wybrać na nocleg?
Wybór noclegu to nie tylko kwestia czterech ścian i dachu. Warto zastanowić się, czy lepiej zdecydować...