Wystawa obrazów Anny Tryc – Bromley w siedzibie pracodawców RP

16 grudnia br. w siedzibie Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej odbył się wernisaż wystawy obrazów pt. „Kotografia” Anny Tryc-Bromley. Celem wystawy było wsparcie projektu fundacji WWF poświęconego ochronie rysia w Polsce i próbie przywrócenia go Mazurom.

Gospodarka, to nie tylko mnożenie dochodów, to także świadomość, że pieniądze muszą być z pożytkiem wydawane, a inwestycje w działalność artystyczną, ekologię  są powinnością, wspierając  wizerunek firm, zapewniają im status instytucji, które swoje dochody lokują  nie tylko w  rozwój własnych przedsiębiorstw, ale także w ponadczasowe wartości, jakimi są kreatywność, innowacja, ochrona  przyrody, piękno naszego kraju – zasobów, które mają wpływ na rozwój biznesu i kraju w perspektywie pokoleń.

Witając gości wiceprezydent Pracodawców RP, Ada Kostrz-Kostecka powiedziała: – Wystawa dzisiejsza ma na celu przybliżenie projektu fundacji WWF poświęconego ochronie rysia w Polsce i próbie przywrócenia go Mazurom. Warto poznać i wspomóc tą ciekawą inicjatywę.

– Tym wydarzeniem rozpoczynamy cykl spotkań przy sztuce w siedzibie Pracodawców RP – dodała Ada Kostrz-Kostecka.

 

W 1995 roku ryś został wpisany do polskiej Czerwonej Księgi jako gatunek bliski zagrożenia wyginięciem. Obecnie mamy tylko 200 rysi, to za mało żeby gatunek mógł przetrwać. Sprowadzenie dzięki akcji WWF estońskich rysi, pomoże odtworzyć ich populację w Puszczy Piskiej i Lasach Napiwodzko-Ramuckich, gdzie całkowicie wyginęły w 1987 r. Trzyletnie działania fundacji WWF Polska na rzecz reintrodukcji rysia zaczynają przynosić wymierne efekty. Do Puszczy Piskiej wypuszczonych zostało już kilka młodych osobników, ale potrzeba ich znacznie więcej oraz dodatkowych funduszy na prowadzenie z sukcesem tego projektu. Dla porównania zagrożony na świecie gatunek tygrysa liczy ponad 3000 osobników, a na jego rzecz działa wiele fundacji, stowarzyszeń w kilkunastu krajach.

– Ryś w Polsce może przetrwać. To sprawa kultury polskiej by zachować tego pięknego drapieżnika na wolności i przywrócić go Mazurom. Dwanaście złotych dziennie zapewnia wyżywienie, opiekę weterynaryjną dla jednego rysia, niewiele trzeba by za kilka lat dzikie drapieżniki pojawiły się w sercu Mazur. Miałam okazję pracować jako ochotniczka przy projekcie dotyczących edukacji i ochrony innego zagrożonego gatunku geparda w Afryce. Tym bardziej u nas w kraju trzeba stworzyć pole do dialogu o zrównoważonym rozwoju i wspieraniu takich inicjatyw jak ta fundacji WWF – powiedziała Anna Tryc-Bromley autorka obrazów.

Anna Tryc – Bromley, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 2006 roku zastępca dyrektora Instytutu Kultury Polskiej w Londynie, w służbie dyplomatycznej, specjalista ds. public relations oraz promocji kultury. Uprzednio rzeczniczka HP Polska, dyrektor agencji PR R.A. Productions. Realizowała działania PR dla takich firm jak: Computer Associates (CA), LVMH (Belvedere Vodka i Chopin Vodka), magazyn ELLE, International Advertising Association (IAA), i PepsiCo, International Business Leaders Forum (IBLF). Współautorka książki „Zapach Afryki”, wyd.Media. Członek założyciel stowarzyszenia Autokreacja we współpracy z Prince of Wales International Business Leaders Forum (IBLF). Obrazy zainspirowane podróżami do Namibii, RPA, Tanzani, Hondurasu i Gwatemali. W 2000/2001 roku 3 miesięczy woluntariat w Cheetah Outreach Foundation, zajmującej się ochroną gepardów w RPA.

**

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej są największą i najstarszą organizacją pracodawców w Polsce. Powstała w listopadzie 1989 roku. Reprezentuje ponad 7 000 firm, zatrudniających przeszło 3 000 000 pracowników. 85 proc. z nich to firmy prywatne, 15 proc. należy do Skarbu Państwa. Organizacja jest uznanym partnerem społecznym w Polsce i w Europie, reprezentuje stronę pracodawców w Trójstronnej Komisji do Spraw Społeczno – Gospodarczych. Prezydentem Pracodawców RP jest Andrzej Malinowski. Z inicjatywy organizacji powstało m.in. Centrum Monitoringu Legislacji – pierwsze w Polsce forum, pozwalające śledzić proces legislacyjny oraz umożliwiające przedsiębiorcom wpływ na kształt i jakość stanowionego prawa (www.cml.kpp.org.pl). Pracodawcy RP powołali również Obserwatorium Regionalnych Rynków Pracy, w ramach którego prowadzony jest wielowymiarowy, rzetelny i systematyczny monitoring regionalnych rynków pracy w Polsce, z uwzględnieniem potrzeb i oczekiwań pracodawców (www.obserwatorium.kpp.org.pl).

 Źródło: PRP

 
     

 

 

Wysowa-Zdrój. Urokliwe uzdrowisko w Beskidzie Niskim
Wysowa-Zdrój to niewielka, ale niezwykle malownicza miejscowość uzdrowiskowa położona w sercu Beskidu...
Dlaczego warto znać język Bliskiego Wschodu? Korzyści z nauki języka arabskiego
Region Bliskiego Wschodu jest niezwykle ważny w kontekście geopolitycznym – jego szybki rozwój,...
Doskonały towarzysz podczas przygód na świeżym powietrzu: Plecak nieprzemakalny
Jeśli uwielbiasz spędzać czas na łonie natury, wiesz jak ważne jest odpowiednie wyposażenie, które zapewni...
Wynajem busa 9-osobowego – dlaczego warto się zdecydować?
Planując podróż ze swoimi przyjaciółmi lub organizując wyjazd służbowy, warto pomyśleć o wygodnym transporcie....
Kluczowe porady dla perfekcyjnych wakacji
Planowanie wakacji to ekscytujące doświadczenie, które może jednak przysporzyć wielu wyzwań. Aby zapewnić,...
Czy muszę znać hiszpański wybierając się do Hiszpanii?
Wybierając do Hiszpanii, pytanie o konieczność znajomości języka hiszpańskiego często się pojawia. Odpowiedź...