Zaproszenie na bezpłatne szkolenia dla przewodników miejskich i muzealnych

Co i jak pokazać niewidomym? Jak rozmawiać z niesłyszącymi? W jaki sposób zachować się wśród turystów głuchoniewidomych? To tylko niektóre pytania, na jakie będzie można znaleźć odpowiedzi w trakcie BEZPŁATNEGO szkolenia dla przewodników miejskich i muzealnych.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze zapraszają przewodników miejskich i muzealnych na cykl szkoleń przybliżających zasady oprowadzania turystów z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. Szkolenia odbędą się we wrześniu w Warszawie i Krakowie, a udział w nich jest bezpłatny. Warsztaty zostaną zorganizowane w ramach projektu W świecie „Poza Ciszą i Ciemnością”.

Osoby chcące wziąć udział w szkoleniu proszone są o zapoznanie się z Warunkami uczestnictwa oraz wypełnienie i przesłanie do organizatora Karty Zgłoszeniowej.

UWAGA TERMIN ZGŁOSZEŃ DO 20 SIERPNIA 2012

Celem projektu W świecie „Poza Ciszą i Ciemnością” jest umożliwienie nieograniczonego dostępu do atrakcyjnej turystycznej przestrzeni miejskiej osobom niewidomym i niesłyszącym, które pragną uczestniczyć w życiu kulturalnym i społecznym. Osoby niepełnosprawne dzięki takim projektom mają szansę zobaczyć i usłyszeć to, co je otacza. Do osiągnięcia tego celu niezbędne jest wyszkolenie kadr, wyposażenie ich w wiedzę i odpowiednie umiejętności w dziedzinie udostępniania turystyki i kultury osobom niepełnosprawnym sensorycznie.
Znosząc ograniczenia w dostępie do turystyki miejskiej i kultury, projekt przeciwdziała wykluczeniu społecznemu, promuje integrację i aktywny tryb życia.
Projekt W świecie „Poza Ciszą i Ciemnością” został dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.


Dlaczego warto wziąć udział w projekcie?

Poszerzanie grupy klientów

Jest to realna finansowa korzyść dla Państwa, w Polsce niewidomi i niesłyszący to grupa ok. 800 tysięcy osób, a do tego należy dodać ludzi starszych, u których w sposób naturalny następuje pogorszenie ostrości widzenia i słyszenia. Co ważne grupa ta będzie się powiększać, Polska jest krajem starzejącym się, w którym stale przybywa aktywnych osób w wieku powyżej 65 lat.
Wybór tego, jak spędzą wolny czas i z jakiej oferty skorzystają jest uzależniony od jej przystosowania do ich potrzeb. Decydując się na wycieczkę, będą poszukiwać osób znających zasady oprowadzania grup turystów z dysfunkcjami sensorycznymi. Mając odpowiednią wiedzę mogą Państwo zwiększyć liczbę swoich klientów.


Budowa pozytywnego wizerunku

Wizerunek i pozytywne skojarzenia jakie budzi marka, to lata pracy ekspertów i ogrom nakładów finansowych, my dajemy szansę na podniesienie Państwa prestiżu tylko tym jednym krokiem. Wzięcie udziału i ukończenie szkolenia skutkuje przyznaniem certyfikatu „Poza Ciszą i Ciemnością”. Certyfikat ten zarówno niepełnosprawnym jak i pełnosprawnym Państwa klientom pokaże, że wychodzą Państwo poza schematy. A podróż z Państwem będzie naprawdę „pełnowartościowym” przeżyciem.


Podniesienie kwalifikacji

Podniesienie kwalifikacji to nie tylko nabycie nowych umiejętności, to również poszerzenie spojrzenia. Ludzie, którzy dzięki zdobytej wiedzy lepiej rozumieją niepełnosprawność, nie obawiają się kontaktu z nią, są bardziej pewni siebie, otwarci, empatyczni. Praca to nie tylko kwalifikacje, ale właśnie umiejętność współpracy z różnymi ludźmi i z różnymi zmysłami. Jest to również inwestycja w społeczną edukację, bezcenną dla niepełnosprawnych, którzy na co dzień spotykają się z pełnosprawnymi ślepymi i głuchymi na ich świat.


Dotarcie do grupy odbiorców poprzez portal Poza Ciszą i Ciemnością

Oferujemy umieszczenie na naszym portalu Państwa oferty. Strona „Poza Ciszą i Ciemnością” jest na bieżąco sprawdzana pod kątem dostępności dla osób niepełnosprawnych. Dlatego ma już swoją stałą grupę odbiorców. Dzięki nam mają Państwo pewność, że informacja dotrze do tych najbardziej zainteresowanych grup.

 

WIĘCEJ na: http://www.pcic.dzieciom.pl/fundacja.html,645,1

 

Anna Żórawska

koordynatorka projektów Poza Ciszą i Ciemnością

rzecznik współpracy i rozwoju

22 486 96 42 wew.4

www.pcic.dzieciom.pl

 

Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą

ul. Łomiańska 5

01-685 Warszawa

www.dzieciom.pl

 

 

Źródło: PR

 

No posts found